Je tu první letošní Grand Tour. Giro d’Italia na Eurosportu odstartuje už o víkendu

Foto GettyImages
Foto GettyImages

Giro d’Italia se blíží a s ním i start letošní letní cyklistické sezóny na Eurosportu a dalších stanicích a platformách Warner Bros. Discovery (WBD). Jak už je zvykem, kamery reportérů Eurosportu budou sledovat každý kilometr všech jednadvaceti etap, ze kterých se první Grand Tour roku 2024 skládá.

Eurosport 1 na trzích v Evropě a Asii odvysílá dohromady 123 hodin živých přenosů. V některých regionech bude kompletní Giro možné sledovat na volně přístupných televizních kanálech, např. v Německu na Eurosportu 1 a v Norsku na Kanal 5. V jiných zemích půjde o klíčové highlighty z průběhu závodu (DMAX ve Spojeném království, METRO v Polsku).

WBD na letošní Giro d’Italia nasadí i svoje studio rozšířené reality Cube, ze kterého bude každý den vysílán pořad The Breakaway určený pro diváky ve Spojeném království. Moderovat jej budou Orla Chennaoui, Robbie McEwen, Dan Lloyd a v posledním týdnu se k nim připojí i Nathan van Hooyndonck. Další regionální obsahové formáty budou zahrnovat Velo Club v Německu, Kop Over Kop v Nizozemsku, Les Rois de la Pedale ve Francii a La Montonera ve Španělsku.

Zpravodajství v reálném čase přímo z pelotonu zajistí tým moto-reportérů z řad vysloužilých profesionálních cyklistů. Jeho členy budou Jens Voigt, Adam Blythe, Daniel Oss a dvojnásobný Grand Tour vítěz Alberto Contador. Další expertní komentáře ze zázemí jednotlivých etap doplní reportéři Hannah Walker, Andrea Berton, Anders Mielke, Iris Slappendel a Louis-Pierre Frileux.

„Náš přístup je inkluzivní, inovativní a imersní. V současnosti divákům nabízíme více mužské i ženské cyklistiky než jakýkoliv jiný vysílatel, což znamená více než tisícovku závodů za kalendářní rok. Samozřejmě neexistuje žádná větší stage než jsou Grand Tours, a tak se těšíme, až ta první konečně odstartuje,“ avizuje Scott Young, seniorní viceprezident pro obsah, produkci a obchodní operace ve WBD Sports Europe.

„Giro d’Italia navazuje na naše pokrytí La Vuelta Feminina a cyklistických Classics, takže přineseme ještě více příběhů z tohoto atraktivního světa. Naše stanice a platformy jsou jediným místem, kde je v Evropě možné sledovat každou minutu z Grand Tours – to zahrnuje i streamovací platformu Max, kde bude vůbec poprvé možné sledovat sportovní přenosy naživo. Stejné samozřejmě platí pro cyklistické soutěže na nadcházejících Letních olympijských hrách v Paříži 2024,“ dodává.

Foto GettyImages

„Abyste byli na Giru úspěšní, musíte být dobrý jezdec, protože na několika posledních kilometrech potřebujete zvládnout hodně technických zakončení a zatáček. Tenhle závod má za sebou hodně historie a je spojen s velkými jmény jako Fausto Coppi nebo Marco Pantani. Já jsem během svojí kariéry absolvoval všechny velké závody, včetně Gira, víckrát než jednou, a tak jsem rád, že se můžu s diváky Eurosportu o tyhle zkušenosti podělit. Člověk jednak může jiným způsobem pokračovat v kariéře, jednak si udržovat přehled o tom, co se teď děje ve světě cyklistiky, a sledovat úspěchy nové generace perfektních jezdců,“ doplňuje jej Philippe Gilbert, cyklistický expert Eurosportu a bývalý světový šampion v silniční cyklistice.

Již tak rozsáhlé pokrytí první Grand Tour roku 2024 doplní ještě nové epizody podcastu Watts Occurring, které budou zveřejňovány pravidelně v průběhu závodu, a spousta rozhovorů, highlightů a expertních analýz v lokálních jazycích na internetových stránkách Eurosport.com. Další obsah bude přidáván na účty Eurosportu na sociálních sítích TikTok, Instagram a YouTube. Speciální obsahová nabídka dorazí i na platformy Max a discovery+, kde bude ke shlédnutí například nová šestidílná dokumentární série mapující cestu týmu TUDOR Pro Cycling Team na jejich první Grand Tour vůbec. Pravidelné zpravodajství zajistí týdenní úterní vysílání The Eurosport Cycling Show na Eurosport 1 a streamovacích platformách WBD.

Diváci od letošního Gira očekávají napjatý souboj dvou cyklistických titánů. Tadej Pogačar i Geraint Thomas jsou horkými favority na titul, který chtějí přidat ke svým dřívějším úspěchům na Tour de France. Mimo nich je ale ve hře i řada dalších uchazečů, doufajících, že se jim podaří ovládnout alespoň některé z etap. Nechybí mezi nimi dvojnásobný světový šampion Julian Alaphilippe ani vítězové etap z minulých Grand Tours Filippo Ganna, Caleb Ewan, Fabio Jakobsen, Tim Merlier a Alberto Dainese.

První etapa Corsa Rosa začíná 4. května 2024 v Turíně a na startovní čáře se setká celkem 22 týmů sestávajících z osmi jezdců. Tour o délce 3 400 kilometrů bude zakončeno okruhem po Římě v neděli 26. května 2024, při kterém nebude chybět ani objížďka světově proslulého Kolosea.

Giro d’Italia je jednou z hlavních událostí cyklistického portfolia WBD. To ve své celistvosti zahrnuje přes tisíc hodin živých přenosů ročně a sestává ze všech mužských i ženských Grand Tours variant, UCI World Tour, UCI Mountain Bike World Series, UCI Track Champions League i všech cyklistických soutěží na Letních olympijských hrách v Paříži 2024.

Letní sportovní sezóna na WBD bude čítat přes pět tisíc hodin živých přenosů napříč dostupnými platformami. Samozřejmostí je nepřerušované streamované vysílání největších sportovních eventů roku, včetně Letních olympijských her v Paříži 2024, všech cyklistických Grand Tours, tenisových grand slamů Roland-Garros a US Open, WHOOP UCI Mountain Bike World Series, FIM Speedway GP a 24 hodin Le Mans. TNT Sports ve Spojeném království a Irsku ještě navíc odvysílá všechny finálové zápasy fotbalové UEFA a závěrečné zápasy Premier League a Premiership Rugby.

 

Comments

comments

Vyhledat