Kapela Trojky natočila klip v Rijece

foto Trojky
foto Trojky

Hudební počin, který vznikl ve spolupráci s režisérem Alešem Sukem a městem Rijeka, mění žánrový repertoár pražské kapely Trojky. Atmosféru třetího největšího chorvatského města zachytila coververze.

 

Po stopách kapely One Piece of Puzzle a následného coveru jejich písně Princeza Polucija z dílny Midi Lidi. Tak by se dala popsat píseň, kterou Trojky doprovodili video Aleše Suka.

„Jelikož s Alešem už delší dobu spolupracujeme a on opatřuje naše písně svými obrázky, oslovil nás, jestli si to tentokrát nechceme vyměnit a dal nám video, ke kterému jsme vytvořili jednopísňový soundtrack,“ vysvětluje autor a producent Aleš Zenkl.

Město Rijeka, které bylo minulý rok označeno jako Evropské město kultury, má velmi silnou punkovou tradici. Jednou z tamních legend je formace One Piece Puzzle, ze které cover Trojek vycházel.

„Tuhle píseň před námi coverovali také Midi Lidi svým typickým způsobem, naše verze je o trochu špinavější,“ doplňuje Veronika Kratochvílová, která nazpívala vokály. Trojky chtějí písničku  zařadit do svého repertoáru. 

 

Comments

comments

Vyhledat