Koncertní série Pulz nabídne post-hudbu, P/\ST a další

„Pulz si klade za cíl ukázat, jak pestrobarevná ve skutečnosti je československá hudba. Poslední měsíce roku budou patřit kapelám, zpěvačkám i rapperům, kteří potvrzují, že žánry neexistují,“ říká Vojtěch Tkáč, hudební publicista a dramaturg série Pulz. Během podzimu se ve Velkém sále i na Malé scéně Paláce Akropolis představí například Viah, něco něco, Good Times Only, Oliver Torr, The Valentines a mnoho dalších.

 

Pulz odstartoval letos v březnu a v prostorách Paláce Akropolis už stihl nabídnout umělce jako Badfocus, Arleta, Miss Petty, Dukla a další žhavá jména tuzemské klubové scény. Podzimní část multižánrového koncertní cyklu už 27. září rozpulzují česko-angličtí Nature Trip, kteří na Žižkov přijedou z Brightonu. Během pražské premiéry jim budou krýt záda indierockoví srdcaři February a člen Yoga Kolektivu DINNR, který se postará o afterparty. „Vnitřní pulz cítím kdykoliv někde slyším něco, co mě baví. Okamžitě tak dostávám inspiraci něco začít tvořit nebo si aspoň pro sebe nahrát hlasovou zprávu s nápadem,“ popisuje Jakub Baierl ze synthpopového dua Méta Monde, které se nedávno představilo v hudební soutěži Czeching. Do Paláce Akropolis zamíří už 30. září, kdy je doplní indiepopová skupina The Valentines a trio We Are Domi, které letos reprezentovalo Českou republiku v Eurovizi.

 

Mezi hlavní taháky prvního ročníku Pulzu patří vystoupení dvou českých dvojic, které v posledních letech sbírají nejen nominace na hudební ceny, ale i čím dál početnější publikum. V sobotu 8. října totiž ve Velkém sále zahrají elektro-písničkářské skupiny něco něco a post-hudba. „Mým vnitřním impulzem byli vždy inspirativní osobnosti a dialogy o našich životech. Bez lidí bych neměla o čem psát. Proto se snažím nezapomenou hlavně žít,“ vysvětluje slovenská umělkyně Katarzia. V pátek 14. října pražským fanouškům předvede skladby nejen z posledního alba n5, chybět u toho nebudou ani producenti Oliver Torr a Isama Zing nebo mladé slovenské hudebnice Meowlau x Val a zpěvák Taomi.

 

O tom, jak svébytně lze kombinovat prvky rozmanitých stylů od R&B přes hyperpop až po experimentální elektroniku, přesvědčí Viah už 18. října. Trojici teatrálních umělkyň na Malé scéně bude předskakovat formace Blue Uandi, pro kterou půjde o pražskou koncertní premiéru. Mezinárodní večer Pulzu se uskuteční 29. října, kdy se setkají tři vystupující ze třech evropských zemí. Konkrétně slovenské vycházející hvězdy Tolstoys, čeští indiepopoví miláčci Good Times Only a maďarský elektronický producent Ficture. „Hudba musí pulzovat. Pokud nás naše hudba nekopne do hlavy a nerozproudí náš pulz, tak to není dobrý,“ tvrdí Dan Kranich, člen alternativní rapové dvojice P/\ST. Právě ta po boku pražského rappera s pseudonymem pokoj25 uzavře letošní ročník Pulzu v úterý 15. listopadu.

 

Program série Pulz v Paláci Akropolis:

 

27. 9. 2022 – Nature Trip, February, DINNR
30. 9. 2022 – The Valentines, Méta Monde, We Are Domi, tracklist.cz
8. 10. 2022 – post-hudba, něco něco, Reflektor DJ set
14. 10. 2022 – Katarzia, Oliver Torr & Isama Zing, Meowlau x Val, Taomi
18. 10. 2022 – Viah, Blue Uandi
29. 10. 2022 – Tolstoys, Good Times Only, Ficture
15. 11. 2022 – P/\ST, pokoj25

Vstupenky na jednotlivé koncerty lze zakoupit na webu Paláce Akropolis nebo prostřednictvím sítě GoOut

Více info na www.palacakropolis.cz

 

Comments

comments

Vyhledat