Český tanečník Kriss v TOP 4 na Red Bull Dance Your Style

Kriss from Czech Republic competes at the Red Bull Dance Your Style World Final at la Grande Halle de La Villette in Paris, France on October 12, 2019 // Little Shao/Red Bull Content Pool // AP-21UVG2Z8N1W11 // Usage for editorial use only //
Kriss from Czech Republic competes at the Red Bull Dance Your Style World Final at la Grande Halle de La Villette in Paris, France on October 12, 2019 // Little Shao/Red Bull Content Pool // AP-21UVG2Z8N1W11 // Usage for editorial use only //

Taneční soutěž Red Bull Dance Your Style zná svého šampiona. V Paříži se jím na světovém finále stal sedmnáctiletý nizozemský tanečník Shinshan. Za Česko odjela do Francie hned dvě silná jména – vítěz národního finále Kriss, který se probojoval do TOP 4, a tanečnice Jaja z pozice divoké karty. Jak to na horké půdě vypadalo?

Trnitá cesta slavila úspěchy
Ve světovém finále soutěže Red Bull Dance Your Style v Grande Halle de la Villette v Paříži se potkalo osm tanečníků s divokými kartami a osm vítězů národních kol z celého světa. Šestnáctka nejlepších ve složení Delanotché (Belgie), Mavinga (Belgie), Lment (Kuba), Jaja (Česko), Kriss (Česko), Blondy (Francie), Mel’s (Francie), Salah (Francie), Tonini (Itálie), Maika (Japonsko), Bogdan the Flava (Kazachstán), Vovan (Rusko), Tebza (JAR), Angyil (USA), Kofi (Velká Británie) a Shinshan (Nizozemsko) se v sobotu večer utkala o to, kdo ovládne publikum a spolu s ním i všechny hlasovací kartičky. V Red Bull Dance Your Style má totiž poslední slovo publikum. 

Tanečníci s divokými kartami byli battly protřelí bojovníci, vítězům národních kol ale do karet hrál fakt, že se do finále poctivě probojovali a naučili se během své dlouhé cesty pracovat s publikem. Uměli tak často lépe odhadnout, co bude fungovat a jak navázat kontakt nejen s protivníkem, ale hlavně s diváky.

K finálové dvojce stačil jen kousek
Tanečník Kriss, kterého do světového finále poslaly hlasy českých fanoušků přímo z pražského Karlína, se předvedl v předfinále v souboji s jedním z nejlepších b-boyů současnosti Neguinismem, zatímco jeho kolegyně Jaja se chystala až na finálový večer. Ačkoliv celý týden bojovala s nachlazením, podařilo se jí okouzlit úsměvem a svým robotickým stylem publikum a prvním battlem prošla jako vítězka. V druhém výstupu zvolila svůj oblíbený krump, což na publikum dostatečně nezapůsobilo, a musela se tak se svou další účastí na soutěži rozloučit.

Kriss nastoupil v prvním kole proti Tebzovi, loňskému vítězi z Jihoafrické republiky, a okouzlil publikum hlavně neobvyklým pojetím v obou vstupech. S přehledem postoupil do druhého kola, kde na něj čekal vítěz z Kazachstánu, Bogdan de Flava. Publikum se opět přiklonilo na Krissovu stranu a v TOP 4 se utkal se Shinshanem, kterého již jednou drtivě porazil v preeliminačním kole.

Oba finalisté předvedli neskutečné triky a oba byli zároveň po celou dobu miláčky publika. Diváci se nakonec s těsným rozdílem přiklonili na stranu Shinshana s koncovým skóre 58:42. Shinshan ve finále zdolal i Angyilu a stal se tak prvním vítězem soutěže Red Bull Dance Your Style na světě. Své vítězství v soutěži popisuje jako “surrealistický” – v sedmnácti letech se mu podle jeho slov splnil sen.

Comments

comments

Vyhledat