Levi’s® for Feet se vrací s teniskami Stryder, věrnou kopií retro běžeckého modelu

Během roku 2023 Levi’s® oslavil historické 150. výročí 501® džín, jedné z nejdůležitějších ikon módního stylu po celém světě, a původního vzoru, ze kterého vzešly všechny ostatní džíny. Značka se ve stejný rok rozhodla oprášit další zajímavou kapitolu své historie, která přesahuje hranice džínovinových modelů. V roce 1975 představila Levi’s® řadu Levi’s® for Feet, která zahrnovala boty, tenisky a mokasíny. 

Prvním krokem na konci roku 2022 bylo znovu představení celé řady bot Levi’s® for Feet, teď se Levi’s® chystá znovu uvést na trh své oblíbené retro běžecké tenisky – Stryder. Ty jsou upřímným, pohodlným a kvalitním přepracováním původních Levi’s® tenisek.

Relaunch Stryder vzešel přímo z archivů Levi’s®. Zatímco tým Levi’s® for Feet měl k dispozici marketingové materiály a fotografie těchto tenisek, původní pár nikde nebyl k nalezení. Po důkladném pátrání byl původní pár objeven na aukčním webu v Japonsku. S běžeckým logem na patě, živě oranžovým proužkem a charakteristickým štítkem Levi’s® for Feet vytvořil tento pár základ pro oživení tenisek.

Věrně přepracovaný původní model tenisek Levi’s® for Feet je vyrobený z semiše a síťového svršku a má gumovou podrážku. Vedle originálního běžeckého loga nabízí Stryder i klasický červený proužek a lehce přepracovaný design křídla na zadním patě. Tenisky Stryder jsou ideální pro volnočasové nošení pro svůj retro běžecký vzhled a jsou dostupné ve variantách bílá, modrá a vícebarevná pro muže a bílá, černá a růžová pro ženy. Tyto kvalitní tenisky ctí módní styl 70. a 80. let a zároveň jsou moderní a autentické i pro dnešní dobu. 

„Inspirace z našich archivů je nekonečná, vždycky hledáme způsob, jak zachytit ducha a nostalgii minulosti a přepracovat je a představit pro dnešek,“ uvedla Karyn Hillman, hlavní produktová ředitelka Levi Strauss & Co. „Od prohledávání archivních snímků po hledání původního páru jsme si opravdu užili proces tvorby autentického přepracování těchto oblíbených retro tenisek. S množstvím stylů odkazujících na 70. a 80. léta v této sezóně máme radost, že můžeme uvést na trh tyto přepracované, snadno nositelné a pohodlné tenisky.“

Stryder jsou první tenisky, které se objevují v rámci nově spuštěné řady Levi’s® for Feet a další na sebe nenechají dlouho čekat. Stryder se dostanou na trh po celém světě a od srpna 2023 jsou k dispozici i v české republice a na Levi.com a v aplikaci Levi’s®

Comments

comments

Vyhledat