Longboardový závod Feel the Wheel už zná své vítěze

foto: pořadatel akce
foto: pořadatel akce

I přes nepříjemnou skutečnost, kdy v sobotu 10. srpna bikrosovou trať v pražských Bohnicích zalil déšť, se závod nakonec povedlo úspěšně uskutečnit následující den. V neděli se na startovní čáru závodu Red Bull Feel the Wheel postavilo přes 130 odhodlaných jezdců, jejichž jediným cílem bylo zajet vyhlášenou bikrosku co nejlépe a nejrychleji. Závodu se zúčastnila i snowboardcrossová královna Eva Samková, které se nečekaně nepovedlo obhájit vítězství ze tří předešlých ročníků.

Dámskou kategorii totiž letos s poměrně solidním náskokem ovládla Klára Kašparová, která Evu Samkovou zajela cca o 4 vteřiny. Nutno dodat, že Klára také rozhodně není žádným nováčkem a závodu Red Bull Feel the Wheel se účastní pravidelně. Na třetím místě se umístila Nikola Šottová s časem 0:48.5.

Neméně zajímavý byl souboj mužů. Kruté boje sváděli především Bruno Tatarko, naděje českého snowboardcrossu, a loňský vítěz závodu Vladimír Blecha. Prvenství nakonec vybojoval Bruno, který měl cca o 4 setiny lepší čas. Třetí místo zajel Ondřej Zápotocký. Skvěle se dařilo také organizátorovi závodu Michalovi Marošimu, který skončil na krásném pátém místě s časem 0:41.3.

„Moc děkuju všem, co v neděli dorazili, ať už závodit nebo fandit. Měl jsem obavy, že se změna termínu negativně odrazí na účasti, ale nakonec jsem byl opravdu mile překvapen. Atmosféra byla prostě super! Už teď se těším na příští ročník,“ vzkazuje pořadatel závodu Michal Maroši. 

Comments

comments

Vyhledat