Mapa krytů v Praze a twitter pro zájemce o jadernou bezpečnost

Aktuální události přinesly zvýšený zájem o problematiku ukrytí.

Na webu Praha.eu jsme našli interaktivní mapu s menšími i většími kryty a zaznačenými vstupy do ochranného systému metra.

Nejbližší kryt můžete najít i tak, že do vyhledávacího políčka zadáte adresu.

Mapa je k prohlížení tady, kvůli zvýšenému zájmu čekáme pomalejší odezvu stránek.

 

Zájemcům o problematiku doporučujeme sledovat i stále updatované twitterové stránky Státního úřadu pro jadernou bezpečnost a také vlídný twitter odbornice na jádro Dany Drábové. Ta sdílí často údaje o radiaci u nás i na Ukrajině, navíc oceňujeme její kultivovaný projev.

Na twitteru vyšly i pokyny pro případ ochrany před jaderným útokem. „Dostáváme mnoho dotazů souvisejících s hrozbami Ruska, které nevylučuje použití jaderných zbraní. I když pevně věříme, že pravděpodobnost je mizivá, připravili jsme pro vás alespoň základní pokyny pro přípravu ochrany před jaderným útokem,“ uvedl úřad – pro přetížení webu přidává screenshot na twitter:

 

Pokyny a informace sdílejí i hasiči

Podle hasičů není jaderné nebezpečí bezprostřední. „Vyzýváme vás, ale také různé státní orgány ke klidu, nešíření matoucích informací a zpráv, a k nevyvolávání paniky. V tuto chvíli není zřejmé, že by měla situace na Ukrajině eskalovat směrem k reálnému ohrožení České republiky jadernou hrozbou,“ uvádějí na svém webu. Na něm najdete i info o sirénách a možnostech úkrytu.

Windy

Další možností je nástroj pro info o počasí Windy:

Jak pomoci Ukrajině? Máme několik tipů na sbírky:

Comments

comments

Vyhledat