Mapy Google ukážou nově i obsazenost metra

foto Google
foto Google

Chcete si v metru sednout, ale je nacpané až k prasknutí? Mapy Google přichází s novou funkcí, která vám řekne, jak obsazený je spoj, kterým se právě chcete vydat.

 

„Informace o zpoždění spojů jsme integrovali do Map Google v Praze a Středočeském kraji díky spolupráci s ROPIDem a DPP již počátkem tohoto roku. Díky této integraci lze z Map Google zjistit: přesné spojení, přestupy, dobu odjezdu spoje včetně ceny jízdenky, kterou by si lidé měli pořídit, zpoždění spoje nebo například aktuální přerušení provozu, objížďky a další informace,“ uvádí za Google Alžběta Houzarová, komunikační manažerka Google ČR a SR.

„Novinkou je funkce „Obsazenost spoje“, která bude v Česku spuštěna v Praze a Brně a bude zahrnovat autobusy, vlaky, metro a tramvaje. Funkce se českým uživatelům postupně zpřístupňuje již od minulého čtvrtka. Na našem oficiálním blogu (blog post 1, blog post 2) najdete o funkci Obsazenost spojů více informací. Tyto informace pochází přímo od cestujících, kteří se je na Mapách Google rozhodli sdílet.“

Comments

comments

Vyhledat