Martinus otevře své první knihkupectví v Brně

Největší slovenské knihkupectví otevře své první české kamenné knihkupectví v brněnském obchodním centru Velký Špalíček už letos na podzim.

Knihkavárna Martinus

Martinus je nejpopulárnějším knihkupectvím a pětinásobnou nejoblíbenější značkou roku na Slovensku podle průzkumu KPMG. V Česku působí prostřednictvím internetového knihkupectví Martinus.cz od roku 2012. Po 10 letech úspěšného etablování přišlo na řadu první kamenné knihkupectví – a ne jen tak ledajaké. Součástí knižního ráje bude i kavárna, integrovaná přímo do prostoru knihkupectví. Toto unikátní spojení dostalo v Martinusu název knihkavárna.

„Knihkavárna je koncept, který máme na Slovensku úspěšně vyzkoušený, a který se těší velké oblibě našich knihomolů a knihomolek,“ vysvětluje CEO Martinusu, Michal Meško. „Společným jmenovatelem knihkavárny je láska ke knihám. Vůně knih a čerstvé kávy se tu navzájem mísí, doplňují a vytvářejí speciáln zážitek pro naše zákazníky, kteří si vychutnají voňavé espresso a skvělý koláč v obklopení desítek tisíc knižních příběhů.“

Když je nákup knih zážitkem

Spojení kávy, knih a koláčů není to jediné, co zákazníky do Martinusu přiláká. Nové knihkupectví se bude rozprostírat na dvou poschodích, kde knihomolové z blízkého i dalekého okolí najdou obrovský výběr knižních titulů, coworkingový prostor pro práci i na to, aby se tu mohli zašít s knihou, besedy s domácími i zahraničními autory a spoustu dalších knihomolských vychytávek včetně specializované dětské sekce. „Mám radost, že už na podzim v centru Brna otevřeme nový domov pro všechny knihomoly a knihomolky, ve kterém se setkání s knihou stanou každodenním kouzelným zážitkem,“ doplňuje Michal Meško. 

Martinus hledá lidi se srdcem bijícím pro knihy (a kávu)

Martinus se v roce 2021 stal lídrem v prodeji knih na Slovensku. Společnost předpokládá, že tento rok poroste na českém trhu o více než polovinu a společné tržby slovenského a českého Martinusu za rok 2023 přesáhnou hranici 50 milionů eur. Od začátku se netajíme tím, že v Česku budujeme dlouhodobý projekt. Spustili jsme náborovou kampaň a už nyní hledáme nové kolegy, jejichž srdce bije pro knihy a budou společně s námi chtít tvořit originální knihomolský svět pro každého,“ uzavírá Michal Meško. 

Toužíš pracovat v prvním českém Martinusu? Všechny aktuální pracovní nabídky najdeš na www.martinus.cz/pridejse.

Comments

comments

Vyhledat