Mezinárodní festival populárně-vědeckého filmu Academia Film Olomouc proběhne na podzim

Mezinárodní festival populárně-vědeckého filmu Academia Film Olomouc se dočká své 55. edice v netradičním podzimním termínu a má pro své diváky i několik dalších novinek. Těmi je například online festivalová platforma pro shlédnutí soutěžních snímků zdarma v pohodlí domova nebo nový Prague Science Film Fest.

 Olomouc se dočká své každoroční porce vědy a poznání v termínu 1. až 4. října 2020. Již 55. ročník AFO divákům nabídne to nejlepší z celosvětové filmařské tvorby zaměřené na popularizaci vědy. Do letošního festivalového výběru se probojovalo 70 snímků z 15 zemí světa, ze kterých se 43 představí v hlavní mezinárodní soutěži. Z těch budou ty nejlepší dokumenty vybírat odborné poroty i sami festivaloví návštěvníci.
Žánr populárně-vědeckého dokumentu se každým rokem posouvá dál. Snímky mají precizně zvládnuté technické zpracování, které nabízí novou estetiku a nevšední záběry. Zároveň vznikají nové formy vyprávění, vědecké příběhy tak dokáží vtáhnout a upoutat diváka a přitom předat důležité informace týkající se našich životů, planety Země nebo vesmírných objevů. Máme radost, že můžeme divákům tuto podívanou zprostředkovat,” říká o letošním soutěžním výběru ředitel festivalu Jakub Ráliš.

Vzhledem ke koronavirové situaci, která festival přesunula z dubna na podzim, nabídne AFO také svou online podobu. Ta umožní divákům sledovat filmy z pohodlí a bezpečí svých domovů. Snímky budou dostupné na www.watchandknow.cz v období 1. až 15. října 2020. Jako již tradičně festivalová akreditace bude zdarma. Umožní divákům vstup na festival i sledování filmů na online platformě. Pro diváky, kteří si chtějí být jisti svým místem v sále, bude možnost rezervovat si místo za rezervační poplatek 50 Kč, jedná se však maximálně o 30% míst v sále.

AFO se letos představí také pražskému publiku. Ve spojení s ČZU Film Fest vzniká nová filmová přehlídka Prague Science Film Fest. Ta představí výběr těch nejlepších snímků ze soutěží obou festivalů. Na tyto populárně-vědecké skvosty mohou návštěvníci zamířit do kina Přítomnost a Edison v termínu 5. až 8. října 2020. Slavnostní předání festivalových cen AFO a ČZUFF proběhne společně 8. října v kině Přítomnost. Předána bude také společná Grand Prize, která vítězný snímek odmění 10 000$.

 

www.afo.cz

 

Comments

comments

Vyhledat