54½ MFF KARLOVY VARY PROBĚHNE 18.-21. 11.

Karlovarský festival je tradičně jednou z nevýznamnějších kulturních událostí v České republice a každoročně vytváří mimořádný prostor pro setkání filmových profesionálů, diváků i osobností ze všech oblastí kultury. Jsme přesvědčeni, že právě v době, kdy se lidé nejen v České republice, ale i ve světě musí vyrovnávat se změněnými podmínkami života, je třeba udržet kontinuitu takto významných akcí, které upevňují vědomí kulturních hodnot v domácím i mezinárodním kontextu.

Vzhledem k situaci, která nastala na jaře letošního roku v souvislosti s koronavirovou epidemií, nebylo možné konání řádného 55. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary (3.-11.7.2020). Proto jsme se rozhodli od 18. do 21. listopadu 2020 uspořádat 54½ MFF Karlovy Vary. Formou nesoutěžní přehlídky bychom rádi našim hostům a divákům nabídli v české premiéře exkluzivní výběr nejvýraznějších filmových titulů, které vzbudily nadšené ohlasy při premiérovém uvedení na letošních festivalech Sundance, v Berlíně či v Benátkách, případně nesou označení Cannes Label.

Hostům i návštěvníkům z řad veřejnosti chceme při respektování všech platných hygienických opatření poskytnout jedinečnou možnost zažít festivalovou atmosféru v netradičním podzimním čase, s rozsahem menší, ale kvalitní programovou nabídkou i speciální možností pobytu v místech, která v průběhu běžných ročníků slouží výhradně festivalu.

Naší ambicí je najít způsob, jak v současné situaci uspořádat rozsáhlejší kulturní akci efektivně a především bezpečně. Věříme, že při dodržování pravidel a zajištění sofistikované prevence a ochranných prostředků není nezbytné ani v této době rezignovat na kulturní život.

V programu 54½ MFF KV bude přibližně 30 filmových titulů, každý z filmů bude mít dvě až tři projekce. Program bude sestaven tak, aby diváci měli možnost jejich zhlédnutí jak v první, tak ve druhé polovině čtyřdenní přehlídky.

Projekce budou probíhat ve Velkém a Malém sále hotelu Thermal, Městském divadle Karlovy Vary a kině Čas.

Kompletní program přehlídky bude zveřejněn na oficiálních festivalových stránkách www.kviff.com 19.10.2020.

 

Bezpečnostní opatření pro hosty a návštěvníky
Kromě samozřejmého respektování všech vládních nebo regionálních nařízení, která budou v době konání akce platit, připravujeme řadu opatření. Počet míst v promítacích sálech bude stanoven dle povolené kapacity v souladu s vládními nařízeními. Odborná firma bude zajišťovat několik druhů preventivní dezinfekce.

Industry aktivity
Aktivity industry platformy KVIFF Eastern Promises se úspěšně odehrály v on-line formátu v původním červencovém termínu a za účasti řady zahraničních filmových profesionálů představily přes čtyřicet rozpracovaných filmových projektů z regionu Střední a Východní Evropy a Blízkého východu. Pro mimořádný listopadový ročník se, vzhledem k předpokládaným omezením v cestování ze zahraničí, zaměříme především na složitou situaci, které čelí provozovatelé kinosálů v českém prostředí. Díky zkušenostem z letní přehlídky TADY VARY, která umožnila projekce festivalových filmů v téměř stovce kinosálů po celé republice, se pokusíme hledat východiska, která lépe propojí festivaly, kinaře a nové distribuční modely v období zásadních změn tradičního filmového průmyslu.

Informace pro návštěvníky
Mimořádný 54½ MFF KV bude otevřen divákům z řad veřejnosti. Z organizačních důvodů však budou platit pro diváky jiné podmínky než v rámci řádných ročníků.

Kino bez bariér BUDE!
Jako organizátoři se snažíme zachovat alespoň základní servis pro vozíčkáře, na který jsou již 20 let zvyklí. Handicapovaným a jejich doprovodu tedy budou opět k dispozici zdarma vstupenky do všech kinosálů, asistenční služby, doprava po Karlových Varech, parkovací místa u hotelu Thermal. Přepážka KBB bude tradičně v hotelu Thermal. Všechny informace budou na stránkách
www.kinobezbarier.cz

Vstupenky
Vzhledem ke zkrácenému rozsahu akce, nebudou vydávány tradiční Festival Passy, vstupenky bude možné zakoupit na jednotlivá představení prioritně on-line formou. Předprodej vstupenek bude zahájen 21. října 2020 prostřednictvím rezervační platformy Go Out. Cena vstupenky bude 80 Kč. Vstupenky na festivalová představení bude rovněž možné zakoupit na místě, v pokladnách, které budou umístěny u festivalových kin. Pro zajištění bezpečnosti bude při nákupu vstupenek třeba zaregistrovat kontaktní údaje.

Ubytování
Pobyt v Karlových Varech bude možné rezervovat individuálně v karlovarských hotelech a ubytovacích zařízeních. Informace o možnosti ubytování bude možné najít na www.kviff.com. Hotel Thermal připravil speciální nabídku pobytových balíčků pro veřejnost, které budou zahrnovat, ubytování v hotelu, který je tradičním centrem festivalu. MFF KV doplní tuto nabídku o vstupenky na filmová představení. Bližší info na: https://www.thermal.cz/cs/rezervace/?date_in=2020-11-
18&date_out=2020-11-22&price_group=4503599627370496

Upomínkové předměty
Pro 54½ MFF KV bude vyrobena kolekce oblíbených festivalových upomínkových předmětů, které bude možno zakoupit v prostorech hotelu Thermal. K dispozici bude rovněž tištěná programová brožura. Podrobné informace i aktuální novinky budeme průběžně přinášet na oficiálních festivalových stránkách www.kviff.com a na sociálních sítích.

Comments

comments

Vyhledat