Na podzim přijedou Dreamcrusher, Slauson Malone 1 i jihoafričtí Desire Marea

Moody Moon Noize v Chomutově
Moody Moon Noize v Chomutově

Máme před sebou podzim ve znamení hudebních experimentů i silných emocí. Studio Hrdinů čeká exkluzivní spojení tvorby producentky Rachiky Nayar a umělce Slauson Malone 1, představí se Desire Marea a do Underdogs‘ přijedou Dreamcrusher.

První novinkou je koncert amerického umělce Slauson Malone 1, který v Praze v polovině listopadu odehraje jednu z mála nefestivalových show svého podzimního turné. Navíc chystá novou desku u slovutných Warp Recors, prozatím si z ní můžete poslechnout alespoň první singl. Spolu s ním se v rámci jedinečného večera představí ambientní kytarová experimentátorka Rachika Nayar. Hutné plochy i lehké atmosférické melodie zaručují zážitek, který se nebude jen tak opakovat.

Hudebních experimentů se nebojí aní američtí umělci Dreamcrusher, kteří ve svých syrových noisových skladbách přenáší na publikum pocity frustrace i čisté radosti. Jejich zneklidňující tvorba rozezní na začátku října klub Underdogs’. Dreamcrusher jsou proslulí svojí performativní show, která pohlcuje všechny smysly. Valící se vlny zvuku, které cítíte po celém těle i intenzivní prožitky, které jsou abstraktní a přitom bolestivě konkrétní.  Dreamcrusher tvoří na pomezí hutného noisu, hardcoru, post-punku nebo IDM už dvě dekády hudbu zformovanou hledáním hranic sebevyjádření a identity – ať už queer, nebinární nebo afroamerické.

Posledním říjnových přírůstkem v našich diářích jsou jihoafričtí hudebníci Desire Marea. Ti ve své tvorbě výchází ze zkušenosti s duševním léčitelstvím i queer identitou. Jejich nové album On the Romance of Being je opulentní výpovědí o touze a lásce, která může být spirituální a jindy erotická. Česká premiéra Desire Marea se odehraje 22. října v Kasárnách Karlín.

Na závěr ještě nemůžeme nevzpomenout na čtvrtý ročník festivalu Moody Moon Noize. I letos se ukázalo, že dělat malý festival mimo hlavní město má smysl, a že zážitky z netradičních prostor od kostelncíh sklepení po místní bary dodávají hudebnímu lineupu neopakovatelnou atmosféru (o koupání v místních jezerch, závodech na šlapadle nebo procházce po chomutovských sochách nemluvě). Jestli jste to do Chomutova letos nesihli, nevadí, rovnou si můžete koupit early bird lístky na příští rok.

Comments

comments

Vyhledat