Pět vychytaných aplikací pro milovníky jídla

ilustrační foto Comfreak via Pixabay
ilustrační foto Comfreak via Pixabay

 

Máte rádi dobré jídlo? Vybrali jsme pro vás pět užitečných aplikací, které vás k němu buď přímo dovedou, nebo vám ho pomohou připravit.

Gastromapa Lukáše Hejlíka

Horká novinka na app pultech, za níž stojí herec a gastro bloger Lukáš Hejlík. Aplikace byla spuštěna 1. února 2019, navazuje na jeho pětiletého webového a facebookového průvodce a mapuje ty nejlibovější podniky v zemi. Jídlo, víno, pivo, kafe, co je vám libo. Jde o směsici zajímavých restaurací, kaváren či cukráren, které stojí za to zažít a kde se rozhodně nespálíte. V současnosti už si Lukášovu návštěvu užilo téměř 1500 lokalit, z toho 1000 z nich si svůj prostor našlo i v GastroMappce.

Cena: zdarma (nebo za 99 Kč v případě, že budete chtít aplikaci podpořit)

Dostupnost: iOS/Android

 

Ambiente

Esku, Lokál, Café Savoy, Grils, Kuchyň a další podniky působící pod hlavičkou Ambiente teď najdete i ve stejnojmenné aplikaci, která přijde vhod hlavně pravidelným návštěvníkům. Nabízí základní informace o každém prostoru, rychlou rezervaci na pár kliknutí, jejich snadnou správu (úpravy či rušení) nebo funkci hledání a filtrování lokalit podle příležitostí. Jednoduché, přehledné, a to se vždycky hodí.

Cena: zdarma

Dostupnost: iOS/Android

 

Michelin Guide Europe 2019

Veškerá nabídka restaurací Michelin na dosah ruky. Evropský průvodce vás nasměruje do mnoha atraktivních míst – nejen do restaurací s vytouženou hvězdou, ale třeba i malých gurmánských bister. Chystáte se do Francie, Velké Británie, Irska, Monaka, Itálie, Španělska, Portugalska nebo do některé z dalších evropských zemí? Tak si nenechte ujít to nejchutnější, co nabízí. Aplikace vám pro každý podnik poskytne názory inspektorů Michelin, fotky, ceny a další informace, které vám usnadní výběr. Velkým plusem je určitě i offline mód.

Cena: 379 Kč (Apps Store), 439,99 Kč (Google Play)

Dostupnost: iOS/Android

 

Foodgroot

Dali jste si v rámci novoročních předsevzetí, že budete častěji číst etikety potravin a více se zajímat o složení výrobků? Už nemusíte, protože aplikace Foodgroot to daleko sofistikovanějším způsobem udělá za vás. Po naskenování čárového kódu vám na základě až 70 parametrů poskytne nejobjektivnější a maximálně nezávislé hodnocení kvality potravin. Cílem je zprostředkovat co největší transparentnost výroby, udržitelnost životního prostředí, bezpečnost produktů a hlavně podpořit naše zdraví. Pryč s klamavými informacemi, nadnesenými reklamními slogany a hezkými obaly. Důležitější je, co je uvnitř.

Cena: zdarma

Dostupnost: iOS/Android – zatím běží beta verze pro registrované uživatele

 

Tasty

Kuchařská aplikace Tasty potěší všechny nadšené kuchtíky. Pravděpodobně jste se s krátkými Tasty video recepty setkali už na Facebooku, nicméně nějakou dobu sbírá popularitu také v podobě aplikace v chytrých telefonech. Není to pouze databáze více než 3000 instruktážních návodů, ale nabízí i režim „Krok za krokem“ (instrukce rozkouskované na jednotlivé kroky), stránku „Moje recepty“ (vlastní mobilní kuchařku) a inovativní vyhledávací nástroj, který umožňuje filtrování podle přísad, kuchyně, společenské příležitosti, dietního režimu, rychlosti či obtížnosti. Jinými slovy ráj plný inspirace a zážitků z vaření.

Cena: zdarma

Dostupnost: iOS/Android

 

 

Comments

comments

Vyhledat