Podzimohraní ve Vzletu přiblíží hudbu dětem svéráznými metodami

Ve vršovickém Vzletu byla zahájena třetí kulturní sezóna a v programu se mimo divadla, koncertů, konferencí a komunitních akcí ustálil také bohatý program pro rodiny s dětmi.

Pokračují například oblíbené rodinné koncerty pod taktovkou lektorky Kláry Boudalové. Ta dokáže nadchnout děti svými svéráznými metodami, kdy na podiu předvádí chemické pokusy, nebo učí děti hrát na nástroje z odpadků. Zároveň vysvětluje dětem (i jejich rodičům) jak s hudbou naložit i ve svém běžném životě, protože všechny zvuky nás totiž nějak obohacují.

První komentovaný koncert pro děti od 5 do 12 let a jejich rodiče Podzimohraní aneb hudební vichřice bude již tuto neděli 1. října od 17:00.

Na koncertě uslyšíte všechny (hudební) barvy podzimu. V hudbě Antonia Vivaldiho bude šustit listí, s Antonínem Dvořákem dorazí pestrobarevné Indiánské léto a samozřejmě dojde i na pouštění hudebních draků! A nakonec, držte si klobouky, možná dojde i na společnou kompozici skladby „Vichr z hor“. 

Před koncertem, v 15:30 je pro děti přichystaný workshop, na kterém si vyrobí pravý podzimní hudební nástroj vyluzující zcela dokonalé melodie větru, tak zvanou Meluzínu. 

Více informací a vstupenky https://vzlet.cz/program/vzlet-detem-podzimohrani-aneb-hudebni-vichrice

Comments

comments

Vyhledat