Právě probíhá: 32. ročník Mezinárodního festivalu divadelních škol SETKÁNÍ/ENCOUNTER

 Antigone @StevenMSchultz
Antigone @StevenMSchultz

Začalo jaro a s ním i 32. ročník Mezinárodního festivalu divadelních škol SETKÁNÍ/ENCOUNTER, který letos probíhá v termínu 29. března – 2. dubna 2022. Hoďte se off-line, protože tohle bude setkání, které bude opravdu vidět. Tady a teď.

 

Festival se vrací do brněnských ulic! Zcela nová programová linie Blindspot představí méně známé a tradiční divadelní formy jako jsou například fyzické divadlo, nový cirkus či akrobacie. Během hlavního programu se představí divadelní soubory například z Německa, Anglie, Polska, ale i Česka a Slovenska.

Nejen divadlem bude člověk v těchto dnech živ. Návštěvníci si budou moci rovněž vybrat z pestrého doprovodného programu, jako jsou například přednášky a diskuse s porotci, workshopy nebo koncerty hudebních kapel či večerní party. Festival je tak otevřen opravdu každému, kdo má touhu poznávat a prožít město či kulturu jinak.

Snahou organizátorů pro letošní ročník je rovněž reflektovat současné společenské dění, a to především zařazením přednášky, kterou uvede iniciativa FreeSzfe. Návštěvníci tak budou mít jedinečnou možnost blíže poznat a diskutovat současnou situaci uměleckých vysokých škol v Maďarsku.

Podrobnější informace naleznete na www.encounter.cz nebo na našich sociálních sítích.  Lístky je možné si od 23.3. 2022 zakoupit přes goout.net

Festival vzniká za finanční podpory Mezinárodního visegrádského fondu, města Brna, Státního fondu kultury ČR, Městské části Brno-Střed. Hlavním mediálním partnerem je Česká televize.

 

Comments

comments

Vyhledat