Přehlídka filmů ve VR v DOXu odráží aktuální společenská témata

Centrum současného umění DOX, tvůrčí tým pod vedením Ondřeje Moravce a Centrum současného umění DOX, zvou na zahájení festivalu ART*VR – Festival filmů ve virtuální realitě, a to 31. října 2023 v 19.30. Součástí slavnostního zahájení bude i VR performance ukrajinského umělce Vartana Markariana doprovázaná slovenskou DJ Evou Porating.

Co je ART*VR?

Co se ve virtuální realitě naučíš, v životě jako když najdeš. Nebo ne? Přijďte s námi prozkoumat, do jaké míry má virtuální realita schopnost ovlivnit tu naši. Zveme vás na přehlídku filmů ve virtuální realitě, která je první akcí svého druhu a rozsahu ve střední a východní Evropě.

Festival proběhne v DOXu ve dnech od 31. 10. do 5. 11. 2023, během kterých se divákům představí deset projektů spjatých s hlavním tématem ročníku – dimenze empatie – a dále dvanáct soutěžních filmů. Tematická škála je široká, neboť snímky odráží aktuální společenská témata: psychické zdraví, práva etnických a sexuálních menšin, environmentální žal, body positivity, kolonialismus, ženská práva či sexuální násilí a mnoho dalších. Kurátorský výběr deseti unikátních VR projektů budete moci navštívit v DOXu i po skončení festivalu do 3. 12. 2023, a to ve speciální VR instalaci s názvem Dimenze empatie.

Více informací na artvr.cz

Comments

comments

Vyhledat