Pročtené léto chce podpořit dětský zájem o slova

Čtvrtým rokem pořádá projekt Mravenčí chůva se slovenskou partnerskou organizací Krajina čitateľov celoprázdninovou aktivitu Pročtené léto.

Každý prázdninový týden v ní doporučují dětem, rodičům, učitelům nebo knihovníkům zajímavé knihy ke čtení a další aktivity k vybraným tématům. Letošní ročník akce má podtitul Slova, která si chceme pamatovat.

 

Ti, kdo se do Pročteného léta chtějí zapojit, si mohou na webové stránce www.procteneleto.cz bezplatně stáhnout brožuru, která je bude provázet celými prázdninami. V každém z devíti prázdninových týdnů v ní najdou tipy na knihy pro děti i dospělé k tématům daného týdne.

“Letošní ročník Pročteného léta přináší opět něco nového, co v něm dosud nebylo. Jak napovídá podtitul tohoto ročníku, letošní témata umožní dětem i dospělým při společném prázdninovém čase lépe poznat sami sebe a přitom si navzájem říkat, co si chceme o sobě či o světě kolem nás pamatovat,” popisuje hlavní téma Pročteného léta 2024 Marie Podvalová, jedna ze spoluautorek projektu Mravenčí chůva.

 

Comments

comments

Vyhledat