Roste zájem o letní dovolenou v ČR, lidé touží po delších pobytech v přírodě

Foto: www.valachy.cz
Foto: www.valachy.cz

Češi si i přes složitou ekonomickou situaci nechtějí odpírat letní dovolené (byť zatím v tuzemsku) a preferují destinace, které nabízejí odpočinek a aktivity v přírodě. Takovým místem jsou například Velké Karlovice v Beskydech u hranice se Slovenskem. „Zájem o rezervace letních pobytů u nás prudce roste. V porovnání s loňským dubnem naše hotely Lanterna, Horal, Galik a Pod Javorem přijaly více než dvojnásobek rezervací,“ říká Zuzana Vašutová, provozní ředitelka Resortu Valachy, který se nachází v oblasti mnoha turistických a cyklistických tras, nabízí kvalitní wellness služby, gastronomii a mnoho aktivit nejen pro rodiny, ale také pro páry.

Resort Valachy se při přípravě pobytových balíčků přizpůsobil nové situaci a doplnil je o řadu aktivit převážně pod širým nebem. „Předpokládali jsme, že o ně bude zvýšený zájem, a skutečně se setkáváme s příznivou reakcí rezervujících hostů, kteří oceňují pestrost a charakter služeb,“ říká Zuzana Vašutová z Resortu Valachy.

Hosté tady mají v rámci pobytu mimo jiné půjčení holí na nordic walking a k nim i několik značených okruhů s mapou, piknik, zábavnou výuku golfu pro rodiny a začátečníky nebo jógu. „Vracíme se také k tradici táboráků s kytarou, budeme je pořádat dvakrát týdně, a to i s večerní procházkou pro děti po nové stezce valašských strašidýlek. Chystáme hudební podvečery na terase hotelu Horal a venkovní grilování, pro děti animační programy a venkovní hřiště včetně nové zóny u Bistra Razula. Budeme také pořádat kurzy pečení frgálů, samozřejmostí bude i volný vstup do relaxačního centra Wellness Horal,” dodává Zuzana Vašutová.

Další letošní zajímavostí je, že hosté volí výrazně delší pobyty. „Zatímco v minulých letech zvláště v luxusnějších hotelech Lanterna a Horal preferovali pobyty na tři a čtyři noci, nyní přibývá těch, kteří volí variantu sedmi nocí. Rodinných pokojů už máme skutečně málo a věříme, že v létě budeme mít ve všech hotelech plno,“ uzavírá Zuzana Vašutová.

 

Co dělat ve Velkých Karlovicích

  1. Resort Valachy Velké Karlovice tvoří hotely Spa hotel Lanterna, Wellness Horal, Galik a Pod Javorem a stojí v CHKO Beskydy, v údolí Léskové – jen pár kilometrů od hranice se Slovenskem. Spa hotel Lanterna je určen těm, kdo hledají relaxaci v podobě wellness světa špičkové úrovně, a jeho zážitková restaurace Vyhlídka uspokojí každého gurmeta. Wellness hotel Horal nabízí koupání v termálních bazénech a mnoho wellness rituálů. Hotel Galik a Pod Javorem ocení nenároční cestovatelé, sportovci či rodiny vyhledávající dobrou domácí kuchyni. Tip: Resort Valachy umožňuje zdarma stornování letní dovolené až do 15. 6.
  2. Ráj pro cyklisty: Oblast kolem Velkých Karlovic vyniká neporušenou přírodou a je doslova protkána trasami pro turisty a cyklisty, s řadou dechberoucích výhledů. Celé údolí navíc protíná pohodová cyklostezka Bečva.
  3. Procházky pohádkovou krajinou: Velké množství turistických stezek vede neporušenou přírodou Beskyd s dřevěnými chaloupkami, čistými lesy a stády ovcí na úbočích hor. Milovníci tajuplných příběhů se mohou vydat ke karlovickému Jezeru nebo na horu Soláň s originální naučnou stezkou lemovanou dřevěnými sochami. Pro rodiny s dětmi je připravena kolem hotelu Horal 2,5 km dlouhá Kulíškova naučná stezka přibližující dětem zvířata žijící v Beskydech. Unikátní je i Fotostezka s tipy na focení hezkých míst v krajině.
  4. Vzhůru na rozhledny: Ty tady mají hned tři a jedním z nejhezčích cílů v okolí je rozhledna Miloňová, která se tyčí jen dva kilometry nad hotelem Lanterna.
  5. S dětmi za zábavou: Na Kulíškově naučné stezce se děti dozví zajímavosti z přírody, cestou mohou nakrmit ovečky, zabaví se na venkovních hřištích a starší děti nadchne turistická trasa Hledej poklad na Razule, vytvořená na principu geocachingu.
  6. Golf pro každého: Na Golfovém hřišti Horal si dopřejete procházku s průvodcem, který vám vysvětlí základy hry, zkusíte si základní údery i hru na jamkách.
  7. Zacvičte si jógu: Jógu s lektorem si můžete zacvičit u hotelu Horal, při dobrém počasí přímo na louce pod širým nebem.
  8. Tenis, segwaye i elektrokola: U Horalu mohou sportovně založení cestovatelé využít také tenisový kurt nebo půjčovnu segwayů a elektrokol.
  9. Hole s sebou: Ale půjčí vám je zdarma také u hotelu Horal a vy se s nimi můžete vydat na některou z několika značených nordic walking okruhů v délce od 7 do 12 kilometrů.
  10. Valašské moře: Za odpočinkem i zábavou vyrazte do L-Spa v hotelu Lanterna či do relaxačního centra Wellness Horal. Nabízí tři termální bazény se slanou vodou vyhřívanou až na 36 °C, relaxaci v saunovém světě, vyhlášené exotické masáže, saunovací rituály a velké slunečné louky s lehátky k odpočinku.

Comments

comments

Vyhledat