Štvanici opanovala trilogie OIDIPÚS KOMPLET – máme fotky

Václav Kuneš jako Oidipús a Rosalie Malinská jako Antigoné
Václav Kuneš jako Oidipús a Rosalie Malinská jako Antigoné

Už jen sedmkrát mohou diváci na západní špici ostrova Štvanice zhlédnout ikonickou řeckou tragédii Král Oidipús, nově doplněnou dramatem Láios současné autorky Hany D. Lehečkové a tanečním libretem Propast Marie Novákové a Václava Kuneše do podoby původní nedochované trilogie. Autorem následujících fotografií je Michal Hančovský.

Osmý ročník plenérového festivalu antického divadla Antická Štvanice pořádá divadelní soubor Tygr v tísni v koprodukci s Národním divadlem Brno, festivalem Divadelní svět Brno a Divadlem VILA Štvanice. Zahájen byl premiérou 31. 8. a končí 14. 9. 2023.  

V titulních rolích krále Láia a Krále Oidipa uvidíte Jana Medunu a Matěje Nechvátala. V roli božského posla Herma se představil Denis Šafařík, v roli věštce Teiresia Michal Kern. Ženské role, Iokastu mladší a Iokastu starší ztvární Rosalie Malinská a Gabriela Mikulková.  

Hudbu k trilogii složil pravidelný spolutvůrce inscenací festivalu Antická Štvanice Ivan Acher. Prostor hermeticky uzavřené královské zahrady, která se v druhé části zpřístupní divákům a metafyzický prostor propasti, vytvořila scénografka Jana Hauskrechtová. 

 

 

Více o trilogii OIDIPÚS KOMPLET

OIDIPÚS KOMPLET

Režie: Ivo Kristián Kubák, Zuzana Burianová, Václav Kuneš
Dramaturgie: Marie Nováková
Scénografie: Jana Hauskrechtová
Hudba: Ivan Acher
Choreografie: Václav Kuneš

Hrají: Rosalie Malinská, Jan Meduna, Mikuláš Čížek, Denis Šafařík, Matěj Nechvátal, Gabriela Mikulková, Miroslav Zavičár, Michal Kern, Hanuš Bor, Václav Kuneš, Petr Varga, Jonathan Glazer a další

Foto (c) Michal Hančovský

O festivalu Antická Štvanice

Festival Antická Štvanice se koná každoročně na začátku sezóny na ostrově Štvanice a uvádí inscenace antických dramat či her s antickým námětem v koprodukci se stálými soubory Divadla VILA Štvanice a spřátelenými režijními osobnostmi (Jan Nebeský, Tomáš Loužný). Letošní ročník doplní dosavadní dramatickou nabídku (Oresteia, Orfeus, Faidra – Prosebnice, Plodnost! Mír! A Bohatství!, Šílený Herkules, Římská Lukrécie) o trilogii Oidipús komplet.

 

Comments

comments

Vyhledat