Aktualizujeme: Tipy na dárky VII: Dobročinné dárky

Photo by Chad Madden on Unsplash
Photo by Chad Madden on Unsplash

Šťastné a smysluplné aneb tipy na dárky, které potěší a pomohou druhým

Chcete darovat dárek, který pomůže dalším lidem? Inspirujte se naším výběrem dobročinných a neziskových projektů, kde pořídíte designové kousky a zároveň přispějete na dobrou věc.

Voucher na dobročinný běj

Udělejte o Vánocích radost bližním i těm, kteří to potřebují. Darujte charitativní závod. Na webových stránkách závodu www.wingsforlifeworldrun.com můžete objednat dárkový poukaz na jeden z běhů konaných po celé planetě a obdarovat jím někoho ve svém okolí. Nejen profesionální sportovci, ale i nadšení běžci, rodiny s dětmi a vozíčkáři. Ti všichni se 3. května 2020 postaví na start dnes již legendárního závodu. Charitativní běh Wings for Life World Run je opravdu pro každého, kdo má chuť žít aktivně.

APP RUN STROMOVKA_03@Lukas Wagneter_Red Bull Content Pool

Srdcerváči

Projekt, který už šest let bojuje za zdravotně postižené a pomáhá jim k dobré práci nebo úspěšnému byznysu. Jde o fundraisingovou a osvětovou činnost Nadačního fondu pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením (NFOZP) a její princip je jednoduchý – stačí prolistovat katalog dárků, které Srdcerváči získávají od firem a jednotlivců, vybrat si, co se vám líbí a zaplatit. Nejenže získáte, co jinde nekoupíte, ale hlavně tím podpoříte vznik pracovník míst pro handicapované osoby. Aktuálně jsou v nabídce různé skleničky, karafy, kšiltovky, víno, dětská body nebo možnost na vlastní kůži zažít zkoušku Divadla Stay Si.

www.srdcervaci.cz

 

Skutečný dárek

Skutečný dárek je charitativní e-shop společnosti Člověk v tísni. Můžete buď koupit některý z dárkových certifikátů symbolizující vždy určitou formu pomoci – zajištění 10 000 litrů pitné vody v zemích postižených válečnými či humanitárními katastrofami, nákup výživy pro jedno podvyživené dítě nebo třeba pořízení školních pomůcek pro 7 afrických dětí.  Nebo je možné pořídit reálný dárek v podobě uměleckých předmětů – šperk od Elišky Lhotské, zápisník od Papelote, šálu od Ester&Josefiny, grafiku od Petra Nikla a mnoho dalších. 

 www.skutecnydarek.cz

 

DEBRA

Organizace DEBRA je spojena s nemocí motýlích křídel, stejně jako její dobročinný obchod, v němž můžete aktuálně ulovit unikátní kousky oblečení vytvořené návrhářkou Liběnou Rochovou a výtvarníkem Lukášem Musilem. Trička, kalhoty, sukně, šaty, overaly, bundy, halenky nebo boty. Vše v charakteristickém černobílém provedení. 

www.debra-cz.org/dobrocinny-eshop

 

Hero Clan

Na jedné straně neziskovky, jimž chybí odborníci na nejrůznější oblasti, konzultace či jednorázové spolupráce. Na straně druhé dobrovolníci, experti, kteří mají potřebné znalosti a zároveň i touhu pomáhat. A tyhle dva světy se propojují právě v Hero Clan. Pokud se vám myšlenka líbí, můžete činnost organizace podpořit koupí speciálních kšiltovek, jež má na svědomí desítka českých osobností – Pasta Oner, Annet Charitonová, Terezie Kovalová, Martin Habanec, NAUT nebo třeba Veronika Ruppert. 

www.heroclan.cz

 

Unicef

Unicef asi netřeba blíže představovat. Jejich dárky pro život jsou doslova kolekcí předmětů, které skutečně zachraňují životy dětí v nejchudších zemích světa. Pokud netoužíte své blízké obdarovat hmotným dárkem, ale postačí vám udělat radost dárkovým certifikátem, jste na správném místě. Můžete koupit kupříkladu kozu nebo vepře pro Rwandu, zásoby pro výživové centrum, tablety na čistění vody, moskytiéry apod.

www.unicef.cz/jak-pomoci/e-shop/darky-pro-zivot

 

Existuje určitě spousta dalších nadací a charitativních organizací, které můžeme (nejen) v rámci Vánoc podpořit. Pokud máte nějaký svůj oblíbený projekt, určitě se s námi podělte o tip na protisedi@protisedi.cz! 

 

Comments

comments

Vyhledat