Tipy na vánoční dárky (2023/1)

Foto freestocks on Unsplash
Foto freestocks on Unsplash

Jako každý rok, i letos přinášíme tipy na vánoční dárky – tradiční i neobvyklé…

 

Tip na knihu: Justine Picardie: COCO CHANEL. Legenda a skutečnost.

Věhlasná francouzská návrhářka Gabrielle Chanel (1883–1971) opakovaně přepisovala svůj vlastní příběh a dávala si záležet, aby její minulost zůstávala nejasná a obestřená tajemstvím. Ačkoliv o sobě dokázala vyprávět celé hodiny, svým životopiscům nikdy neřekla úplnou pravdu. Nový podnět k debatě o kontroverzní návrhářce přináší kniha britské spisovatelky Justine Picardie COCO CHANEL. Legenda a skutečnost. Mezinárodně úspěšné dílo vydává PROSTOR v českém překladu Markéty Jansové s bohatým obrazovým doprovodem. Knihu doprovází více než dvě stě černobílých i barevných dobových fotografií, kreseb a ilustrací.

Knihu COCO CHANEL. Legenda a skutečnost vydává nakladatelství Prostor.


Tip do sněhu i kaluží: zimní boty Columbia Moritza

Dámské zimní boty Columbia Moritza kombinují voděodolný semišový svršek s gumou. K dispozici jsou v několika barevných variantách za 2 999 Kč a nabízí je např. www.4camping.cz 

Columbia Moritza


Nehtový tip: Samolepky od e.mi

Známá značka e.mi nabízí kvalitní laky na nehty i velmi zábavné doplňky. Výnoční atmosféru můžete svým nehtům dodat nejen barvami, ale i pomocí samolepek, a to včetně vánočních.

 

Voňavý tip: Tuhá parfémovaná mýdla od Nicolaï

To, že se tuhá mýdla v poslední době těší stále větší oblibě je nepopíratelný fakt a ve francouzském parfémovém domě Nicolaï to dobře vědí. Na četná přání svých zákazníků tak k tekutým trendy variantám přibyla i klasická a nutno říci i ekologická varianta. Za složením trojice tuhých parfémovaných mýdel, která jemně čistí a zároveň zanechávají na pokožce příjemný vonný závoj, stojí přímo Patricia de Nicolaï. Jejich klasická receptura je obohacena o jemný mandlový olej a extrakt z rozmarýnových jehliček. 

Kompletní sortiment značky Nicolaï lze zakoupit v parfumeriích Myskino a na e-shopu www.myskino.cz


Tip na knihu: Josef Jedlička – Ivan Diviš: Poslední průvodce Prahou

Dva spisovatelé, kteří významně ovlivnili českou literaturu od šedesátých do devadesátých let 20. století, básník Ivan Diviš a prozaik a esejista Josef Jedlička, se v roce 1969 ocitli v exilu v Mnichově. Byla to pro ně pro oba situace velmi tíživá. Byli přesvědčení, že svou vlast již nikdy nespatří. Jako záchranný pás si zvolili tvorbu společné knihy, již nazvali Poslední průvodce Prahou. A protože oba byli velcí spisovatelé, vzniklo literární dílo jedinečné. Nakonec kniha v exilu nevyšla. Před svou smrtí její rukopis Ludmila Divišová svěřila nakladatelství Torst k vydání. Edičně ho připravila Klára Soukupová, která svazek opatřila i cenným komentářem a doslovem. Kniha vychází doplněna souborem kreseb Jindřicha Janíčka vytvořených podle dobových fotografií.

Knihu Poslední průvodce Prahou vydává nakladatelství Torst.


Tip horkovzdušný: Fén Dyson Supersonic bez extrémních teplot

Fén Dyson Supersonic využívá prudký, soustředěný proud vzduchu, díky kterému jsou vlasy suché raz dva. Je navržen tak, aby se pohodlně držel v ruce, je tišší než ostatní vysoušeče a chytře reguluje teplotu, aby pomohl ochránit vlasy před poškozením vysokou teplotou. Měří teplotu vzduchu více než 40krát za sekundu, reguluje ji a tím zabraňuje poškození příliš intenzivním teplem a ochrání lesk vlasů. K dispozici je navíc 5 nástavců (Flyaway proti polétavým vlasům, nástavec na jemné sušení, difuzér, stylingový koncentrátor a hřeben se širokými zuby), díky nimž vytvoříte řadu skvělých účesů. Cena (s 5 stylingovými nástavci a úložným boxem): od 10 990 Kč

Zakoupíte na: www.dyson.cz

Fén na vlasy Dyson Supersonic


Tip proti patriarchátu: Silvie Lauder: V pasti pohlaví

Novinářka Respektu píše roky o feminismu, sexuálním obtěžování, diskriminaci v nejrůznějších sférách společnosti a o tom, jak složité je se emancipovat, kdo a proč tomu brání a proč proboha tak tvrdošíjně bráníme patriarchát. Přijali jsme za samozřejmé, že ženy mohou volit, v politice jsou však stále podezřelé — kdo se asi doma stará o jejich děti? Mužů se na takové věci neptáme. Podobně ženám nikdo nebrání zastávat jakoukoli pracovní pozici — pokud se do ní ovšem ve složitém období návratu po mateřské dostanou. Jsou tu přece hlavně od maminkování. A jestliže žena děti nemá, nebo je dokonce nechce, pak s ní musí být něco špatně. A co teprve, když chce měnit zažité pořádky — vždyť je to proti přirozenosti! Silvie Lauder podrývá stereotypy a má pádné odpovědi na otázky, které vás možná vytáčí, ale stále se opakují.

Vydává Host Brno


Tip izolovaný: Termoska ENDLESS spicy mustard mat 0,5 l

Inteligentní termoska Termoska ENDLESS v barvě hořčice udrží nápoje 12 hodin teplé a 24 hodin studené. Tělo je vyrobeno ze špičkové nerezové oceli a pítko z kvalitního plastu, navíc má úpravu colourProtectTM, takže je odolná vůči oděrům a nárazům. Je netoxická, můžete v ní mít i sycené nápoje, ovocné džusy a šťávy, a navíc váží jen 326 g, takže se v batohu či kabelce nepronese. Díky technologii InvisibleTouchTM na jejím povrchu navíc nebudou ulpívat nevzhledné otisky prstů. Vybírat lze i z dalších barevných variant. Cena: 859 Kč

Zakoupíte na: www.termoo.cz


Tip éterický: kniha Jany Kománkové Radio 1 – Život v éteru

Fascinují vás věci, které se vymykají zažitým principům? Potom by vaší pozornosti rozhodně neměla ujít kniha Život v éteru, jež se věnuje dění kolem první české soukromé hudební stanice Radio 1, která od začátku své existence vzdoruje všem pravidlům. Radio 1 vzniklo jako pirátská stanice, ale v éteru se drží již dlouhých 33 let, aniž by slevilo ze svých původních představ. Jde o unikátní fenomén nejen u nás, ale i ve světě. Autorkou knihy je Jana Kománková, která v Radiu 1 působí už třicet let. V díle poodkrývá zákulisí a ukazuje historii kultovní rozhlasové stanice. Uvidíte rádio pohledem lidí, kteří jsou jeho součástí.

Kde knihu koupit a kam aktuálně zajít na její představení se dozvíte zde .

 


Ostřejší tip: Řemeslný cider F.H. Prager

Kvalitní alkohol je vždycky dobrý nápad. F. H. Prager, specialista na řemeslné cidery, představuje novinku, která je netradiční svou příchutí i množstvím alkoholu. Limitovaná edice švestkového cideru obsahuje 8 % alkoholu a je k dostání v dárkovém balení, jehož obal zdobí ilustrace od ilustrátorského dua Tomski & Polanski. Již tradičně jde o přírodní produkt bez aromat, barviv, konzervantů, přidaných sladidel i lepku. Cena: 299 Kč

Více na www.fhprager.cz

Comments

comments

Vyhledat