Tipy na vánoční dárky (2023/4)

Jako každý rok, i letos přinášíme tipy na vánoční dárky – tradiční i neobvyklé…

Sarkastický tip: Jedinečná svatá

Literární humoresky Pavla Taussiga, které původně vyšly roku 1985 v nejprestižnějším exilovém vydavatelství 68 Publishers, jsou pestrým jazykem vyprávěné příběhy vypointované s aforistickou přesností a protkané ironií a sarkasmem. Vydává Grada.


Jedlý tip: Španělské lahůdky

Jedlé dárky patří mezi ty nejoboíbenější. Luxusní španěleké lahůdky – olivy, vína, sýry, koření, mořská sůl, sladkosti, nebo třeba celý jamón – to vše můžete dostat v specializovaném obchodě Sabores. Mají i eshop; kamennou prodejnu najdete kousek od Náplavky ve Vyšehradské ulici. Máme i rozhovor s majitelkou.


Vtipný tip: reedice legendární knihy s vtipy Michala Hrdého

Legendární a víceméně nesehnatelná knížka o Michalovi; vyšla v roce 2004, rok po velmi předčasném Michalově úmrtí. Autorem knihy je jeho celoživotní přítel Ondra Tůma, s jehož svolením a se svolením Michalova syna nyní vyšla její reedice.

Publikace má formát 20 x 21 cm, celkem 184 barevných stran, kartonovou obálku a přebal.  Dá se objednat na emailu hrdymichal.kniha.2023@gmail.com. Více na FB stránce Michal Hrdý: https://www.facebook.com/groups/169851803165


Voňavý tip: Winter Spice Hot Tea

Winter Spice Hot Tea je aromatická směs ze sušeného ovoce a koření k navození sváteční atmosféry. Nápoj, který zahřeje, potěší jako dárek, ale také vás okouzlí svojí sladkou vůní. Winter Spice Hot Tea koupíte v kavárnách Starbucks v Čechách i na Slovensku


Uměnímilovný tip: Darujte DOX

Darujte dárek, který bude těšit a inspirovat celý rok. Věnujte rok plný umění. V DOXu pro vás připravili balíček pro celou rodinu, který obsahuje roční členství, knížku Vesmír umění a slevový voucher do design shopu DOX by Qubus. Členství pro rodiny však můžete věnovat i samostatně. Zahrnuje neomezený vstup do DOXu, volný nebo zvýhodněný vstup na programy a mnoho dalších benefitů. Více najdete přímo na stránkách DOXu


Bibliofilský tip: Publikace Skleněná duše / PIETAS

Pietní dárek je lepší než dietní párek! Publikace Skleněná duše / PIETAS je dvoujazyčná kniha nejen o umění českých sklářů, ale i novém funerálním umění, které boří hranice a stereotypy kolem pohřebních rituálů a ukazuje přístupy vypořádání se se smrtí z různých koutů světa. V 1. vlně předprodeje můžete knihu koupit za zvýhodněnou cenu na webu projektu.


Gastro tip: Dárková poukázka: Zakus Ambiente

Vzácná příležitost nahlédnout do zákulisí restaurací Ambiente, podívat se pod ruce pekařům i řezníkům a objevit, co běžně zůstává ukryto. Tento zážitek je neopakovatelný a nepřenositelný, podrobnosti najdete zde


Milostný tip: Odhalení Marie Magdaleny

Prostitutka, kněžka nebo manželka Ježíše Krista? Světový bestseller Odhalení Marie Magdaleny odkrývá a vykládá znovunalezené Mariino evangelium, které nám přibližuje milostný příběh tolik odlišný od toho, jež po dva tisíce let předávala křesťanská církev. Do předmluvy přispěly významné ženy dnešní doby. Vydává Grada.

 


Léčebný tip: Lázeňský pobyt

Hotely Ensana proto připravily širokou nabídku ozdravných lázeňských a relaxačních pobytových balíčků, které jsou zaměřeny na specifické zdravotní problémy a kombinují ozdravné síly jedinečných přírodních léčebných zdrojů. Můžete vybírat z nádherných hotelů v Mariánských Lázních anebo vyrazit na kouzelný Lázeňský ostrov do slovenských Piešťan. Pobyty můžete darovat svým nejbližším formou dárkového poukazu. Informace a kompletní nabídku pobytových balíčků naleznete na www.ensanahotels.com.

Léčebná Koupel, HOTEL NOVÉ LÁZNĚ


Operní tip: Vánoční abonmá MET 23/24 (Kino Světozor, kino Aero a Bio Central)

Zvýhodněné předplatné zahrnuje celou druhou část aktuální sezóny přímých přenosů z Metropolitní opery v New Yorku a sestává z šesti oblíbených titulů tradičního operního kánonu – od Bizeta s Verdim po Gounoda s Puccinim. Program a více informací najdete na stránkách Aerofilms.

 


Tip roztančený: Dárkový poukaz na festival Tanec Praha

Dárkový poukaz otevírá cestu do světa současného tance a pohybového divadla, kde se v novém roce bude dít mnoho zajímavého. Mezinárodní festival TANEC PRAHA chystá na červen 2024 výjimečně pestrý program, tentokrát s exkurzí napříč tanečními kulturami několika kontinentů, a obdarovaný si tak bude moci vybrat podle vlastního vkusu a preferencí.  Dárkový poukaz v hodnotě 250, 500, 1 000, 1 200 nebo 2 400 Kč zakoupíte online ZDE nebo v pokladně divadla PONEC.

 


Další tipy najdete zde:

Comments

comments

Vyhledat