TOP 10 knih pro děti

foto: nakladatelství CPress
foto: nakladatelství CPress

Prázdniny jsou časem zaslíbeným radovánkám, na které dětem během školního roku nezbývá tolik času. Na stránkách knih se mohou nerušeně a naplno ponořit do nevídaného dobrodružství, bezpečně objevovat nové světy, prožít nespočet příběhů plných fantazie, seznámit se s hrdiny dneška i dob minulých. Váháte-li, který konkrétní titul přibalit dětem do batůžku na prázdninové cesty, inspirujte se aktuálním žebříčkem nejprodávanějších dětských knih z knihkupectví Luxor, které je s 30 pobočkami po celé České republice největší knihkupeckou sítí u nás.

V TOP 10 sestaveném s ohledem na preference dětských čtenářů bodují především knihy zahraničních autorů. Jedinou výjimkou je první díl série příběhů o holčičce Valentýnce české spisovatelky Ivany Peroutkové nazvaný Valentýnka a narozeniny. Na začátku léta žebříčku kralovaly Příběhy na dobrou noc pro malé rebelky vyprávějící životní osudy stovky mimořádných žen z minulosti i současnosti, jako je královna Alžběta I., módní návrhářka Coco Chanel nebo tenistka Serena Williams. Zaujal také bonusový příběh k bestsellerové sérii Skleněný trůn s Chaolem Westfallem jako hlavním hrdinou – Věž úsvitu.

Věděli jste, že během smíchu se mozku dostává až 5x více kyslíku než při obvyklém dýchání a dochází při něm k dokonalé synchronizaci mozkových hemisfér? Vydatnou zásobu vtipů o Pepíčkovi, ze školy, o prarodičích, z pohádek a mnoho dalších nabízí knížky Vtipy pro děti a Vtipy pro děti 2. Veselo je i v nově rozšířeném devětatřicetipatrovém domě na stromě, který obývají Andy a Terry. Knížka Ztřeštěný dům na stromě – 39 pater pozve děti do 13 zbrusu nových, akčních poschodí třeba s nejděsivější horskou dráhou na světě. Humor nechybí ani v mimořádně oblíbené sérii Deník malého poseroutky – Výprava za teplem: Heffleyovi se totiž tentokrát rozhodli odcestovat na dovolenou na tropický ostrov, jenže brzy zjistí, že to tu nebude zase takový ráj…

„Ať se ti v životě stane cokoli, řiď se svým srdcem a najdeš, co hledáš,“ vzkazuje dětem malá velryba Gerda, hrdinka knížky Gerda, příběh velryby. Zdrojem cenného poznání a zajímavých informací je obrázkové leporelo Rok v lese, v němž děti bez rozdílu věku s nadšením hledají příběhy jednotlivých zvířátek a dozvídají se tak o jejich zvyklostech. Neobyčejnou sbírku magických artefaktů shromážděných na výstavě Harry Potter: A History of Magic v Britské knihovně přináší knížka Harry Potter Cesta dějinami čar a kouzel.

Kompletní žebříček nejprodávanějších dětských knih ze všech poboček knihkupectví Luxor za květen – červen 2018 (v závorce počet prodaných kusů):

  1. Elena Favilli, Francesca Cavalo: Příběhy na dobrou noc pro malé rebelky, nakl. Albatros (268 ks)
  2. Sarah J. Maasová: Věž úsvitu, nakl. CooBoo (218 ks)
  3. Vtipy pro děti, nakl. CPress (214 ks)
  4. Vtipy pro děti 2, nakl. CPress (197 ks)
  5. Andy Griffiths: Ztřeštěný dům na stromě – 39 pater, nakl. Petrkov (155 ks)
  6. Adrián Macho: Gerda, příběh velryby, nakl. CPress (150 ks)
  7. Jeff Kinney: Deník malého poseroutky 12 – Výprava za teplem, nakl. CooBoo (133 ks)
  8. Ivana Peroutková: Valentýnka a narozeniny, nakl. Albatros (132 ks)
  9. J. K. Rowlingová: Harry Potter – Cesta dějinami čar a kouzel, nakl. Albatros (131 ks)
  10. Emilia Dziubaková: Rok v lese, nakl. Host (120 ks)

Comments

comments

Vyhledat