U-Prag pokřtili nové album SOME KIND OF MUSIC

foto  Dorota Velek
foto Dorota Velek

 

 

 

 

Skupina U-Prag vydala po čtyřech letech nové album nesoucí název Some Kind of Music. Ke křtu 17. května 2019 v Paláci Akropolis přizvala smyčcové kvarteto Pavel Bořkovec Quartet, které se na nahrávání také podílelo. Elektronikou a taneční atmosférou nabitá deska vychází v digitálních obchodech, na streamovacích službách a v limitované exkluzivní edici čipového formátu.

U-Prag novinku vydali u vlastního labelu Every Single Soul, za kterým stojí producentské duo tvořené frontmanem Šimonem Dvorským a perkusistou a violoncellistou Danielem Petkevičem. Novým albem se kapela částečně vrací ke své původní taneční tvorbě s osobitou kombinací elektroniky a živých nástrojů.

 

„Na nové desce jsme pracovali snad s ještě větším nasazením, než kdy před tím. Nakonec je na ni šest hodně rozmanitých skladeb, které ale pojí propracovaný zvuk, za který vděčíme Aleši Hyvnarovi,“ prozrazuje Šimon Dvorský.

 

„Na jejím vzniku se opět podílel celý tým, ale asi největší dík patří Zuzaně Dvorské, která jí dala vizuální podobu ve spolupráci s letenským studiem Papírna,“ doplňuje Daniel Petkevič.

 

Jako první vlaštovku vypustila formace U-Prag dravý singl Perspective, k němuž vzniká animovaný videoklip v režii ilustrátora a grafického designéra Pavla Fuksy. Jeho vydání je plánováno na červenec. S novým hudebním materiálem a čerstvou energií vyrazí U-Prag na sérii koncertů.

 

K desce Some Kind of Music kapela připravila také fanoušky tradičně oceňovaný merchandise, který je možné koupit na koncertech nebo na webu kapely.

 

Album Some Kind of Music je možné koupit zde:

https://u-prag.bandcamp.com/album/some-kind-of-music

 

Singl Perspective a celé album si můžete poslechnout zde:

https://soundcloud.com/u-prag

 

www.u-prag.cz

www.facebook.com/uprag

 

U-Prag

Kapelu U-Prag, která na scéně působí od roku 2002, tvoří sedm muzikantů s rozmanitými hudebními přesahy. Vedle elektronické složky pracují se širokou škálou živých nástrojů a v experimentech si nekladou meze, o čemž svědčí i jejich třetí deska Some Kind of Music, která vyšla v květnu 2019. Na svém kontě zatím U-Prag mají kompilaci Work 2002–2007 shrnující tvorbu z prvních pěti let a alba 44 thousand actors in 16 flats (2009) a Seconds of Life (2015).

 

U-Prag jsou:

Šimon Dvorský – klavír, zpěv

Daniel Petkevič – perkuse, violoncello

Michal Pavlíček jr. – bicí

Tomáš Lacina – baskytara

Milan Broum jr. – kytara

Jan Stiborek – perkuse, kytara

Jakub Loučka (MC Skiver J) – rap, DJing

 

 

 

Comments

comments

Vyhledat