Udržitelná kolekce Levi’s® Wellthread™ přichází

foto  Levi’s®
foto Levi’s®

Udržitelný rozvoj už není jen módní termín, ale získává na významu a dostává se do výrobních procesů. V Levi’s® jej reprezentuje Levi’s® Wellthread™, kolekce vyráběná s prioritou enviromentální udržitelnosti, a to jak v materiálech, tak designu. Je navržena podle čtyř principů – materiály, lidé, životní prostředí a procesy – spotřebovává méně vody, vyžaduje méně chemikálií, klade důraz na 100% recyklovatelnost a zaručuje spravedlivou odměnu za práci.

 

MÉNĚ VODY/MÉNĚ CHEMIE

Každý kousek je vyroben z „bavlněného“ konopí Wellthread™. Jeho pěstování je ekologičtější – stačí mu déšť a méně pesticidů než bavlně. Jediným nedostatkem je hrubost vlákna, které připomíná spíš len než bavlnu. Levi’s® Wellthread™ tento problém vyřešil procesem „bavlnění“ konopí, který vlákno změkčí, takže je na pohled i omak k nerozeznání od bavlny. Také finální úpravy technologiemi Water<Less™ uspoří více než 96 % vody ve srovnání s tradičními procesy barvení.

100% RECYKLOVATELNOST 

Každý materiál, který se používá v kolekci Levi’s® Wellthread™, je recyklovatelný, a to díky použití přírodních vláken, které jsou dokonce i na nášivkách Two Horse® a Red Tab™.

 

ŽIVOTNÍ PODMÍNKY ZAMĚSTNANCŮ 

Udržitelnost je také o lidech. Prostřednictvím iniciativy Worker’s Well-being spolupracuje Levi Strauss & Co. se svými dodavateli i lokálními organizacemi a společně realizují programy zaměřené na zlepšení finanční situace, zdraví, pohodu a rovnost. Všechny produkty Levi’s® Wellthread™ jsou vyráběny v dílnách s programy Worker’s Well-being, které přímo pomáhají místním komunitám.

 

PRODUKTY 

Levi’s® letos poprvé rozšířil kolekci Levi’s® Wellthread™ o dámské produkty. Kolekce si pohrává s neutrální barevnou paletou a obsahuje řadu různých střihů džínů Ribcage, džísek, triček a mikin. Pánská část zahrnuje džíny 502™ Slim Taper z konopí v temně modré a černé barvě. Najdete v ní také trička, inspirovaná japonskými ilustracemi mořských vln se zajímavými jemnými detaily. 

 

Comments

comments

Vyhledat