Umělecký spolek Run OpeRun oslaví 5 let na scéně pražskou premiérou Rusalky

Umělecký spolek Run OpeRun slaví své pětileté působení na české operní scéně pražskou premiérou Rusalky. Po úspěchu inscenace na festivalu Povaleč, zasadí spolek tuto operu do samého srdce Prahy. Uvede ji u pražského metronomu, kyvadla, které udává tempo hlavního města. Ano, Run OpeRun představí opět operu tam, kde to všechno začalo, po pěti letech se vrací na Stalina!

Ostřílení mistři operního undergroundu z Run OpeRun představí v Praze často romantizovanou Rusalku v jiném světle. Operu připravuje spolek ve spolupráci s partou z Containallu, znalců všeho, co se na současné hudební scéně šustne.

Rusalka v podání Run OpeRun čelí kontrastu dnešního světa, který pro ni představuje velkou neznámou, ale i velké vzrušení. Nehostinný prostor současné společnosti ji tudíž nezastraší od zárodku lásky k neznámému muži. Láska hlavní hrdinku přitahuje natolik, že opouští dosavadní diktát nadpřirozeného světa pod zásadovým vedením Vodníka. Brzy ale zjistí, co všechno povrchní okouzlení dokáže provést s jejími hlubokými city. Divák se pak stává svědkem toho, co zůstává nadčasové a co naopak sílu doby nepřekoná. Run OpeRun představí Rusalku jakožto oběť nejen industrializace města, ale i sto dvacet let starého příběhu odehrávajícího se v pulzujícím městě za horkých letních dnů.

Spolek dává divákům příležitost se obohatit, pobavit a zbavit se předsudků! Run OpeRun se snaží opakovaně dokazovat, že opera není jen produktem velkých operních scén – Open air opera is the new black (ikdyž Run OpeRun pro ni má slabost už léta!). S Run OpeRun se na jednom místě může sejít jak milovník techna, vážné hudby, ekologie, moderních technologií tak tradice i inovace!

Představení Rusalka na Stalinovi vzniká za přívětivé finanční podpory českých institucí jako jsou Magistrát hl. m. Prahy, Ministerstvo kultury České republiky, Akademie múzických umění v Praze, Městská část Praha 7 a festival Povaleč.

 

Rusalka na Stalinovi | Run OpeRun

6.8. 2020 od 21:00 pod Pražským metronomem | vstup ZDARMA

Comments

comments

Vyhledat