V Laa an der Thaya pořádají tradiční cibulovou slavnost

V lázeňském městečku Laa an der Thaya, v Rakousku, nedaleko česko-rakouských hranic a pouze 50 minut jízdy z Brna (dostupné přímou autobusovou linkou č. 104) a méně než 3 hodiny jízdy z Prahy, se uskuteční další ročník slavných „Cibulových slavností“. Tyto vyhlášené slavnosti proběhnou od pátku 11. do neděle 13. srpna. Více informací o akci a programu najdete na webových stránkách www.zwiebelfest.at a na Facebooku www.facebook.com/Zwiebelfest-Laa-240134379352919, včetně FB události Zwiebelfest 2023 | Facebook

Na náměstí v Laa an der Thaya se opět představí místní farmáři, přímí prodejci, restaurace a vystavovatelé spolu s bohatým hudebním programem. Mezi kapelami, které vás potěší, budou WIR 4, Die Edlseer a živý program ORF Radio 4/4 s úžasnými hostujícími hvězdami. Těšit se můžete také na skupinu Project Band a samozřejmě spoustu regionální dechovky. Slavnosti přinášejí tradičně bohatý program pro celou rodinu. Můžete se těšit na různé výstavy, jako jsou historické traktory, regionální potraviny, kočáry a muzeum piva. Dále si užijete vyhlášené regionální občerstvení, ochutnávky a prodej regionálních produktů, a trhy s místními tradičními výrobky. Pro děti bude připravený zábavný doprovodný program a taneční vystoupení. Ti, kteří se zajímají o historii, budou moci pod vedením průvodce prohlédnout historickou část Laa a navštívit cibulové pole taxíkem. Navíc bude k dispozici zdarma autobusový výlet s prohlídkou vesnice Loosdorf. Takže si přijďte užít tradiční Cibulové slavnosti s pestrou nabídkou akcí pro všechny věkové kategorie a prožijte nezapomenutelné chvíle s celou rodinou.

Vedle hlavního večerního hudebního programu na náměstí v Laa bude vrcholem oslav, které nesou své jméno „Zwiebelfest“ (Cibulové slavnosti), sobotní soutěž v loupání cibule od 14.00 hodin. Celý region je znám nejen díky vínu, ale také díky pěstování cibule. Nedělní program slavností pak doplní od 15.00 hodin populární „Cibulový štafetový běh“. Vstup na Cibulové slavnosti je zdarma. Kompletní program “Cibulových slavností 2023” v češtině najdete ke stažení na adrese: www.zwiebelfest.at .

Vyhlášená kvalita cibule z oblasti Laa

Vysoká kvalita cibule pěstované v regionu Laa je dnes již všeobecně známá a uznávaná. Pěstování cibule zde má již více než 80letou tradici. Tato typická plodina Weinviertelu se pěstuje na více než 300 hektarech a prodává se a zpracovává po celém Rakousku a vyváží se také do sousedních zemí. Hlavním důvodem vysoké kvality cibule z oblasti Laa jsou specifické půdní podmínky v regionu Land um Laa. Černá písčitá půda je pro pěstování cibule velmi vhodná. Co je zajímavé, je že oblast Land um Laa nevyužívá umělé zavlažování, ale spoléhá na přirozené srážky. Díky tomu roste cibule pomaleji, což má za následek pevnější, jemně vláknitou a mnohem trvanlivější cibuli. Mírné klima v regionu přispívá dalším faktorem, který podporuje úspěšný růst cibule.

Therme Laa – Hotel & Silent Spa

Nabídka termálního lázeňského komplexu Therme Laa – Hotel & Silent Spa je opravdu pestrá a lákavá. Zahrnuje širokou škálu bazénů, které vás uchvátí svou rozmanitostí – od termálního bazénu a masážního bazénu přes solný venkovní bazén, aktivní bazén a tobogán až po venkovní termální bazén a ochlazovací bazén. Pro milovníky saunování je zde saunový svět o ploše 1 500 m2, který zahrnuje borovicovou saunu, finskou saunu s panoramatickým výhledem, loftovou saunu, weinviertelskou saunu, vonnou parní lázeň, venkovní termální bazén a venkovní ochlazovací bazén, stejně jako saunové nálevy a procedury. Lázně jsou skvělým místem i pro rodiny s dětmi, kde mohou děti užít dětský svět a bazény, animátorky a vodní gymnastiku nebo rodinnou textilní saunu „Laaská džungle“. Pro relaxaci a odpočinek jsou k dispozici pohodlná lehátka a slunečníky na louce nebo v plážovém baru. Ale to není vše, co tento komplex nabízí. Exkluzivní oáza klidu Silent Spa rozkládající se na ploše 3 600 m² je opravdu jedinečným místem. Dominuje jí osmihranná věž uprostřed průchozího vodního světa, kde se tvoří úžasná atmosféra díky třípatrové kaskádové fontáně. Elipsy v Silent Spa jsou odlišně vybaveny a nabízejí příjemná lehátka pro relaxaci, bazén se slanou vodou, solnou prožitkovou místnost, místnosti pro procedury ve dvou (Spa-suiten) a parní lázeň. Saunovací část s nálevovými ceremoniály, tělocvična, restaurace a bar doplňují tuto jedinečnou stavbu.

Další informace najdete na www.landumlaa.at, www.therme-laa.at/cs a www.zwiebelfest.at

 

Comments

comments

Vyhledat