Víte, jaké jsou nejlepší destinace pro digitální nomády?

Ilustračbní foto Image by <a href=AdrienBe from Pixabay">
Ilustračbní foto Image by AdrienBe from Pixabay

 

 

Pláž, moře, slunce – mohla by takto vypadat vaše kancelář? Když vám stačí k práci jen počítač, můžete pracovat z celého světa. Toto je realita mnoha lidí, kteří jsou digitálni nomádi. Život digitálních nomádů určitě není pro všechny, avšak pokud máte duši cestovatele, inspirujte se výběrem pěti zajímavých zemí vhodných pro práci a život. Přečtěte si i velký souhrn všech destinací pro digitální nomády, kde si vybere tu svou i nejnáročnější cestovatel.

Kolumbie

Mnoho lidí si spojuje Kolumbii jen s Pablem Escobarem a temnou minulostí. Opak je však pravdou a Kolumbie je momentálně skvělá destinace nejen na poznávací dovolenou, ale i pro život digitálních nomádů. Obyvatelé jsou velmi milí a pohostinní, v zemi je kvalitní zdravotní péče a dobrá ekonomická přístupnost. V seriálu Narcos bylo sídlo narkobarona Escobara město Medellin vykreslené jako velmi chudé a zejména protkané drogovými překupníky, ale za poslední desetiletí prošlo toto město asi vůbec největší transformací. V Medellínu najdete klid, perfektní atmosféru, horské scenérie, nízké ceny a samozřejmě, jak by vypadaly vaše rána bez pravé kvalitní kolumbijské kávy?

Malajsie

Jelikož Malajsie je bývalá britská kolonie, s angličtinou si tu vystačíte a domluvíte se bez problémů. Tato země vám nabízí ubytování s nízkým nájmem, levné cestování a výhodnou polohu pro poznávání okolních asijských zemí. Například město Penang je velmi oblíbené a najdete zde rozvinuté centrum, výbornou zdravotní péči a mnoho pěkných pláží. Kromě Penangu je populární i Kuching, který je moderní a zároveň zde najdete i historické budovy, tržnice, národní park a skvělé jídlo.

Image by Pexels from Pixabay

Turecko

Když si nevíte vybrat mezi Evropou a Asií, můžete zvolit Turecko, které se nachází v Malé Asii a část země je na Balkánském poloostrově. V Turecku najdete rychlý městský život, nádherné historické památky a vynikající jídlo různých chutí. Istanbul představuje moderní metropoli, která stejně plní úlohu finančního a kulturního centra. Digitálni nomádi vyhledávají toto město hlavně kvůli dobré infrastruktuře, pestrému nočnímu životu a nabídce výhodných letenek. Druhou volbou je rozhodně Izmir, rušné přímořské město, kde má polovina obyvatel pod 30 let, ideální jako centrum setkání a networkingu pro nomády.

Lvov, Ukrajina. Image by Pavlofox from Pixabay

Ukrajina

Ideální destinaci pro digitální nomády najdete možná blíž, než byste čekali. Pokud máte limitován rozpočet a nechcete jít příliš daleko od domoviny, Ukrajina je pro vás ideální volba. Lvov má historické centrum, které najdete v seznamu UNESCO a mnozí tvrdí, že atmosféra města připomíná Prahu. Jediný rozdíl mezi nimi je, že v Lvově máte měsíční životní náklady na osobu okolo 500 – 600 eur. Nejpopulárnější a nejrychleji rostoucí jsou tady technologické firmy, které mají téměř 15 000 zaměstnanců. Kyjev je sice o něco dražší, ale je větší, dostupnější a anonymněji. Pokud vám k vašemu životnímu stylu chybí pláž a voda, můžete uvažovat nad historickým přístavem Oděsa u Černého moře.

Portugalsko

Portugalsko je další oblíbená destinace pro digitální nomády, na své si přijdou městské typy a taky milovníci surfu a jiných vodních sportů. V Lisabonu najdete kouzlo krásného města, kde je radost ztratit se v dlážděných uličkách mezi barevným domy. Najdete zde spoustu historických památek, jako jsou staré impozantní paláce, kde si v blízké kavárně můžete dát tradiční dezert Pastel de Nata. Pokud už budete mít dost městského života, stačí jít jen 50 km dále do ráje surfařů Ericeira nebo do Peniche. V těchto oblastech je množství kaváren a nekonečná promenáda plná surfařských obchodů a půjčoven, stačí tedy sednout za počítač, odpracovat a můžete vesele surfovat ☺

 

 

Porto. Image by Nuno Lopes from Pixabay

 

Přečtěte si i naše další články o digi nomádech.

Comments

comments

Vyhledat