Nejlepší místa pro digitální nomády

 

Stále víc z nás je digitálními nomády a může pracovat odkudkoli, kdykoli. Někteří z nás nomádí částečně, často v zimě. Kam se vypravíme tuhle zimu a kam pozdeji v roce 2020? Posbírali jsme pár fajn superstručných tipů…

Blízký Berlín

I po letech zde zůstává něco ze svobodomyslné punkové umělecké atmosféry a Berlíňané si to nenechají vzít. Rodí se tady trendy a pořád se tady něco děje – a přitom jste za pár hodin vlakem doma.

Berlín. Photo by Stefan Widua on Unsplash

Pulsující Buenos Aires

Chcete-li do velkoměsta a Evropa je vám malá, zkuste argentinské Buenos Aires. Jižní Amerika je vřelá, energická a podnětná destinace, na kterou budete navždy vzpomínat.

Exotické Čiang Mai

Čiang Mai je oblíbené město v Thajsku, které nabízí internet se skvělou rychlostí. Ze všech thajských nomádských spotů je nejoblíbenější. Pozor ale od ledna do dubna, kdy je tady horší ovzduší.

Příjemný Lisabon

Poblíž moře, ale s plusy, které skýtají pulsující metropole. Skvělá destinace pro milovníky jižní gastronomie!

Horské Bansko

Milujete hory a tíhnete k nomádskému životnímu stylu? Náš tip pro vás je Bansko v bulharských horách. Najdete tu kopce, lesy i coworking.

Inspirativní Kapské město

Kapské město je jednou z metropolí světového designu, ale zároveň tu najdete úžasný mořský vzduch a tučňáky!

Talinn. Photo by Adli Wahid on Unsplash

Technologický Talinn

Estonsko má (spolu s Lotyšskem a Litvou) jednak značný severský půvab, jednak je technologicky napřed a stahují se sem lidé se zájmem o digitální technologie.

Tropická Srí Lanka

Želvy! Surf! Čajové plantáže! Buddhistické svatyně! Když najdete místo, kde je dobrý internet, můžete si to tu užít opravdu skvěle.

Kouzelná Boloňa

Italská Boloňa je jedinečná množstvím podloubí, které zastřešují většinu centra a dávají všemu načervenalý nádech. Pulsuje to tu díky studentům místní univerzity. Skvělé vlakové spojení po celé Itálii skýtá možnosti vyrážet za památkami i přírodou, jak se vám zamane.

Zajímavý Kyjev

Za nomádským pobytem nemusíte jen na jih, případně na západ: Ukrajinský Kyjev vás nadchne zejména v létě a plusem jsou i zdejší nízké ceny.

Las Palmas GC, foto FrodeCJ via Pixabay

Náš top tip: Kanárské ostrovy

Las Palmas na ostrově Gran Canaria i řada dalších míst na tomto úžasném souostroví. Může to být skvělá dovolená u moře i místo, kde zakotvíte na celou zimu. O hlavním městě jsme psali podrobněji také zde.

Comments

comments

Vyhledat