Gran Canaria: Aktualizované tipy na Las Palmas a okolí nejen pro digitální nomády

Loni touhle dobou jsme vám psali, proč je super jet na Kanáry (dokonce ve dvou dílech).

Teď pro vás máme několik drobných aktuálních tipů do města Las Palmas, metropole Kanárských ostrovů, města s krásnou čistou pláží a skvělým mixem starousedlíků, digitálních nomádů, surfařů, rodin, penzistů a turistů všeho druhu.

 

Bydlet

Podle rozpočtu a inklinací: Je tu spousta bytů a apartmánů na pronájem, jistota je hotel, i když ceny lezou samozřejmě postupně trochu nahoru. Pokud máte možnost výhledu na moře, berte to: Koukat z ona na nekonečný oceán je balzám na duši a i krátký pobyt vás zrelaxuje. Osvědčil se nám hotel Exe, který má zejména díky prvkům z tmavého dřeva (zábradlí, skříň) jakýsi punc starých noblesních časů. Ekonomičtější řešení nabízejí třeba surfařské hostely jako Avocado Surf.

Jíst

Kavárny, bistra a restaurace najdete ve větším množství jednak na promenádě u krásné pláže Las Canteras, jednak v okolí nákupní  ulice Mesa Y Lopez, a pak ve starém městě ve čtvrtích Triana a Vegueta. Líbí se nám moderní bistro Planeta 613, nabízející lehkou kuchyni včetně vegetariánské a možnosti požádat o veganské jídlo a výbornou kávu (byť je ve městě k jídlu spousta skvělých věcí, s kávou to není vždy ideální).

Projít se

Místa na naše oblíbené procházky:

Brouzdání se v okraji moře na pláži Las Canteras (v tuhle roční dobu to na koupání je, jen pokud jste otužilec).

Pláž je krásně čistá, odpad se třídí do stylových pruhovaných kontejnerků:

Doporučujeme si přivstat – po ránu je tu prázdno, vychátnáte si ten jedinečný pocit, který vám dá jen oceán, a budete mít dojem, že jste plni života. Západ slunce nad mořem je idální dát si každý večer, protože každý večer nám ho příroda vybarví trošku jinak.

Staré město: čtvrti Vegueta, Triana a park San Telmo s roztomilým altánkem:

Další tipy najdete v loňských článcích!

Pracovat

V LPA přibývá coworkingů a slušných wifin, protože digitální nomádi se sem stahují z celého světa. Ti čeští mají užitečnou facebookovou skupinu. Mezinárodní najdete zde.

Letět

Letadla od nás do LPA létají jak přímo (Smartwings / ČSA z Prahy), tak tam můžete vyrazit s přestupem, nám se líbil přestup v Madridu, protože tamní letiště je krásné.

Neváhat

Las Palmas je příjemný mix kultur, vlivů a stylů. Strávit tu třeba kus lezavé zimy, není nedostupná věc. V příjemných dvaceti stupních, pod palmou nebo na vycházce (ti zdatnější na surfu), a hlavně v pohodě. Doporučujeme!

 

 

Comments

comments

Vyhledat