Vychází první singl z nového alba Moimir Papalescu & the Nihilists

Moimir Papalescu & The Nihilists (MPATN) vznikli v létě roku 2003 a nyní po 15 letech připravují svůj velký návrat!

 

Zakladatelé této kapely jsou: syntezátorový guru Moimir Papalescu (Magnetik, Die alten Maschinen, Gun Dreams) a hudebníci La Petite Sonja – zpěv, klávesové nástroje (Kill the Dandies!, Disco Ocultista) a Hank J. Manchini – zpěv, kytara (Kill the Dandies!, Disco Ocultista, Rány těla, Thee Lazy Eyes).

Skupina Moimir Papalescu & The Nihilists kombinuje elektronickou hudbu s různými hudebními styly – od post punku, electra, new wave, disca až po country, psychedelii nebo soul a z těchto ingrediencí pak míchá novou, výbušnou směs hypnotické a taneční muziky.

MPATN byli v minulosti průkopníky electroclashe, ze kterého vyrostli do vlastního svébytného a lehce rozeznatelného stylu. Jako hlavní inspirační zdroje členové uvádějí jména jako Suicide, The Cars, Devo, The Fall, Lee Hazlewood, Donna Summer a další)

 

Skupina v roce 2004 obdržela českou “Grammy” – cenu akademie populární hudby Anděl za první album “Analogue Voodoo”, které skupina vydala u společnosti X Production.

 

MPATN byli v době svého vzniku velkou koncertní atrakcí nejen na významných akcích v České republice, ale i v Německu (především v Berlíně) a dalších evropských zemích, od Rakouska až po Rumunsko. Skladba “Summer Deviation” z prvního alba se stala alternativním hitem a objevila se nedávno i ve skvělém dokumentárním filmu režiséra Šimona Šafránka “King Skate”. Po maxisinglu “Summer Deviation” (2005), který vyšel na vinylu v kooperaci vydavatelství X Production s berlínským labelem Pale Music a byl určený především pro německý trh, MPATN v roce 2006 vydali své druhé album “Lewis Neptune”. To opět sklidilo velký ohlas, o čemž svědčí mnohé dobové recenze. V roce 2007 kapela, na vrcholu své popularity, odehrála poslední koncerty (symbolicky se ten úplně poslední uskutečnil v rumunské metropoli Bukurešť) a poté se na dlouhou dobu odmlčela.

 

Její členové se mezitím věnovali svým dalším projektům – kromě jiného Moimir navázal spolupráci se členem legendární americké novovlnné skupiny Devo Geraldem Casalem a vznikl tak společně s PVK a kanadským zpěvákem Leonem Stevensonem (The Extras) projekt Die alten Maschinen.

Sonja a Hank se věnovali především své skupině Kill the Dandies!, se kterou vydali několik alb a kde na zatím posledním hostuje i hollywoodský herec Steve Buscemi. Aktuálně získali cenu filmové akademie “Český lev” za hudbu k filmu režiséra Michala Nohejla “Okupace”.

 

Nyní, po 15 letech, je skupina zpět a pro své fanoušky připravuje nový hudební materiál. Hovoří se o události roku a prosakují i zprávy o obnovení koncertní činnosti. Ať už to dopadne jakkoliv, jedno je jisté – první singl “Jerry the Lizard” by po dlouhých 15 letech měl vyjít už v pátek 29. července 2022 pod jejich vlastním labelem Drug Me Records a v distribuci Musicraft.

 

Odkazy:

https://www.facebook.com/mpandthenihilists

https://www.facebook.com/disco.ocultista

https://www.facebook.com/killthedandies

https://killthedandies.com/
https://soundcloud.com/moimir-papalescu
https://soundcloud.com/diealtenmaschinen
https://magnetik.bandcamp.com/
https://www.musicraft.eu/

Comments

comments

Vyhledat