Nová knížka Pondělíčkování z autorské dílny LEF PEA ♥

Máme rádi autorské knihy, půvabné obrázky a poezii. Proto pro vás máme tip na sympatickou knížk Pondělíčkování. Najdete v ní spoustu imaginace a možná i inspirace.

Moře, zdroj: Lef Pea

Proč Pondělíčkování?

Autorky knížky to vysvětlují takto: „Odtržení neděle od pondělí. Zvrat energie, spěch, úprk, zmizení v davu. Stýskání. Vzpomínání. Melancholické snění. Chuť zůstat v polštářích, pod peřinou, pod stolem, v šuplíku, v kapse, za dveřmi, za oponou, za termínem, za pubertou. Bez naivity, bez hlouposti, bez bolesti, beze stínu. S duší, se sny, stichem, s tebou, se sebou, s oběma zdravýma rukama. Se zlatou rybou rozmlouvat o sladké a slané vodě a usínat s tím, že ji nikdo nikdy nechytí. Přání krátí cesty. A my musíme projít tím, co nám bylo shůry dáno. A na té cestě někdy vypadáme jako blbci, a nebo pondělíčkujeme a děláme rozruch kolem písmen a slov, obrazců a obrazů a doufáme, že jako blbci chvíli nevypadáme.“

O autorkách:

Životní partnerky a malířské duo LEF PEA. Petra se malbě věnuje profesionálně, Františka ve volném čase. Společně vytvořily stovky obrazů.

Františka Fromm = LeF

Maluji barevné tvary a zjednodušuji si tím svět. Fascinují mě domy, kde statik přivírá oko. S plátnem rezonuji, mluvím, zpívám, smutním, žiji, procházím se v něm. Maluji jen to, co mě baví, hraji si. S chybami spěchámpomalu. Trochu ráčkuji. Jsem nerudný zelenáč. Pozoruji vzory na kobercích, staré omítky, ohnuté keře podél kolejí, schody, zápraží, arkýře, pavlače, šambrány, komíny, antény… Snad smysluplně lelkuji. Chodím po světě. Chodím proti směru hodinových ručiček. Mám strakaté myšlenky a mnohdy černobílé názory. Nikdy se nepřestanu divit.

Jsem melancholický nostalgik, naivní snílek, iluzionista amatér, optimista v záloze. Astrálně cestuji, mám duchovní jméno. Jsem stará škola s mladou duší.
Věřím.

Petra Bobalová = Pea

Neseji vítr, když už musím být mezi lidmi, tak nejradši mlčky mezi mlčenlivými. Tančím v bouřce. Jsem mistr v hledání čtyřlístků. Mám Aspergerův syndrom a úzkosti, iracionální strach si racionálně odůvodňuji, hledám se. Nevím. Často pochybuji. Venčím psa, chodím na stejná místa, ve stejný čas. Mám svůj řád, který bolí i nebolí dodržet. Jsem plachá srna. Vymýšlím příběhy a žiji je na plátně. Tam utíkám od reality, sním, schovávám se do svého světa, kde jsem neviditelná, nasadím sluchátka, poslouchám, jsem jinde, jsem tu.Jsem tu a tam. Dospěle nedospělá, pod sklem, za sklem, na hraně. Neočekávám, že vše bude stejné, ale podvědomě to chci. Jsem divná. Hledám pointy. Nemám začátek ani konec.

 

https://www.fler.cz/lefpea

www.lefpea.cz

https://www.facebook.com/lefpea/

Kniha vychází za laskavé podpory Vigo foundation, KC KOPEC a Adventor.

KC KOPEC je komunitní centrum, kde lidé na spektru autismu bez ohledu na věk najdou služby, které potřebují.

 www.adventor.org/kopec

Comments

comments

Vyhledat