Vzletná otevírá přes léto vzdělávací kurzy pro dospělé

Grafická dílna s Julianou Chomovou_Vzletná
Grafická dílna s Julianou Chomovou_Vzletná

S nadcházejícím létem a prázdninami přichází kreativní epicentrum Vzletná se zajímavým projektem. Zatímco některá studia využívají čas volna k jistě zaslouženému odpočinku a dochází k částečnému útlumu jejich činnosti, rozhodla se Vzletná jít proti proudu a spustit několik zcela nových kurzů pro dospělé právě po dobu dvou prázdninových měsíců. Vedle tématických příměstských táborů pro děti tak současně startují kreativní letní speciály pro dospělé.

„Podařilo se nám navázat novou spolupráci s opravdu špičkovými designéry a grafiky a máme velkou radost, že se nadchli do projektu letních speciálů stejně jako my,“ říká spoluzakladatelka kreativního centra Vzletná Klára Hájková a pokračuje: „Věříme, že spousta tvůrčích duší ocení možnost pracovat na sobě pod vedením profesionálů i o prázdninách, kdy jsou tyto příležitosti značně omezené. Jsem přesvědčená, že kvalitní náplň a profesionální vedení k nám přivede nové zájemce i v době, kterou si každý spojuje spíše s odpočinkem.“ A dodává: „Vždyť tvůrčí činnost je nejlepší odpočinek na světě!“

A na jaké vzdělávací kurzy se tedy můžete těšit?

Prvním z řady letních speciálů je kurz grafického designu Visual unlimited s designérem roku Janem Matouškem. Úspěšného grafika, vítěze Czech Grand Design 2019,  zajímá na rozdíl od naučených postupů samotný proces tvorby. V kurzu se zaměří na hledání oné podstaty vizuálního sdělení, která musí vycházet z pevné myšlenkové platformy. Po absolvování kurzu budete vždy bezpečně vědět, pro kterou variantu z nepřeberného množství možností se rozhodnout.

Saki Matsumoto je japonská ilustrátorka a grafická designérka. Pro Vzletnou připravila hned dva letní speciály. Prvním je kurz, který posouvá hranice vaší trpělivosti a soustředění – Japonská kaligrafie. Krasopis je v Japonsku tradiční disciplínou, které se věnují už malé děti. Ty si k ní ale většinou cestu teprve hledají. Saki o tom ví své a trénování japonského písma považuje za jednu z nejlepších metod  nejen relaxace a meditace, ale do jisté míry i sebekázně.

Druhým oborem zájmu japonské výtvarnice je Character design. Svébytná umělecká disciplína, která si vydobyla své zasloužené místo v zábavním a reklamním průmyslu teprve nedávno. Pomocí promyšlené postavičky můžete například oživit reklamní logo nebo třeba dotáhnout produktový obal k naprosté dokonalosti.

Stálicí lektorského týmu na Vzletné je Juliána Chomová – strmě stoupající hvězda ilustrace, která za svoji komiksovou, ilustrátorskou a knižní tvorbu získala mnohá ocenění. Na Vzletné se s ní v létě můžete setkat v oblíbeném kurzu Grafických technik. Juliána vás provede linorytem, sítotiskem, monolitem a mnohými dalšími grafickými technikami.

Rozpohybované písmo a postavy jsou jednou z nejžádanějších dovedností v oblasti grafického designu vůbec. Pohybující se infografika nebo plošková figurka dokáže oživit nejednu firemní propagaci na webu či sociálních sítích. Profesionální video a motion designérka Eliška Vojtková se digitální animaci věnuje již řadu let a na Vzletné předává své zkušenosti v kurzu Animace písma a charakteru v AfterEffects. V rámci projektu letních speciálů kreativního centra Vzletná připravila intenzivní jednotýdenní kurz.

 

www.vzletna.cz

Comments

comments

Vyhledat