Začal Festival Ibérica

D. Guerrero
foto: pořadatel akce
D. Guerrero foto: pořadatel akce

Festival Ibérica už pošestnácté přináší do Česka atmosféru Španělska a dalších iberoamerických kultur. 

Hlavním městem festivalových aktivit je již tradičně Brno. Vrcholem místního programu se stane 28. června flamenkový galakoncert na nádvoří hradu Špilberku v podání největších hvězd flamenkové scény. Jako první vystoupí Cristina Aguilera. Sedmadvacetiletá granadská tanečnice získala v minulosti například první cenu v soutěži mladých flamenkových umělců Desencaja a v současnosti je flamenkovou primabalerínou v prestižním ansámblu Ballet Flamenco de Granada. Po ní otěže večera převezme již zmíněný Diego Guerrero, který se zase může pochlubit nominací na Latin Grammy.

Festival Ibérica každoročně poskytuje možnost vyzkoušet si iberoamerickou kulturu na vlastní kůži, a to jednak při gastronomické fiestě na nádvoří brněnské Staré radnice a pak také během tvůrčích dílen. Gastronomická fiesta se uskuteční 27. 6. a španělská paella, mexické tacos, nejrůznější tapas i vína z Pyrenejského poloostrova a Jižní Ameriky budou k ochutnání rovněž o den později na Špilberku. „Tvůrčí dílny opět povedou špičkoví lektoři ze zahraničí i z Česka a ze Slovenska. V nabídce nechybí flamenkový tanec, flamenková kytara, bata de cola nebo perkuse,“ říká koordinátorka tvůrčích dílen Maria Cristina Roa. Pořadatelé připravili i dílničky pro děti a několik novinek, mezi nimi například workshop o kávě, vaření paelly nebo bubnování se skupinou Ritmo Factory.

Doprovodný program pak nabízí další zážitky. „Cestovatelé a milovníci dalekých krajin by si neměli nechat ujít fotografickou přednášku Fenomén Venezuela v podání Petera „Becko“ Ondrejoviče, který jako jeden z prvních slanil nejvyšší vodopád světa Salto Angel. Pro fanoušky kinematografie jsme opět připravili filmovou přehlídku v kině NoArt na Radnické 4,“ říká dramaturg festivalu Petr Vít. Kompletní program i vstupenky jsou k dispozici na webu iberica.cz a také v síti Ticketmaster.

Comments

comments

Vyhledat