„Zatáhni břicho nebo závěsy,“ vyzývá básník a stand-upista Petr Soukup

Foto Andrea Vopickova
Foto Andrea Vopickova

Petr Soukup je básník, stand-upista, reklamní a hudební textař. Jeho básnická tvorba získala na popularitě na Instagramu. Jeho verše vyšly ovšem také jako básnické sbírky. U čtenářů velmi oblíbená je Erekce srdce a na ni navazující Inspekce srdce. Dotýká se v nich s vtipem a lehkostí třeba trendů, které do partnerských vztahů vnáší moderní technologie – právě ty v době koronavirových omezení využíváme ještě častěji než dříve. Petr současnou situaci s úsměvem glosuje: „Zatáhni břicho, nebo závěsy.“ A pokud se chcete bezpečně dobít pozitivní energií, objednejte si v e-shopu na Petrově webu jeho rozverné knížky a k nim i speciální trička.

„Moje tvorba není nic pro konzervy, které chtějí zůstat zavřené, spíše pro lidi, kteří berou lásku, sex a vztahy s humorem,“ charakterizuje své knihy Petr Soukup.

Erekce srdce (když se ti láska postaví) je sbírka, která obsahuje 360 glos a krátkých básní, které se s humorem dívají na lásku, sex a vztahy. Je to doposud nejúspěšnější sbírka, co se týče prodejnosti. Čtenářům zvedá náladu, mandle, bradavky, penis i kufr.

Nejnovějším počinem Petra Soukupa je Inspekce srdce (když ti láska sedne) navazující na výše zmíněnou sbírku Erekce srdce. Čtenáři v ní naleznou jak texty známé z jeho instagramového profilu, tak mnoho nových, nikde nezveřejněných básní a krátkých glos týkajících se mezilidských vztahů, lásky a sexu. To vše je pochopitelně zaobaleno do pořádné dávky nadsázky a humoru, které Petr Soukup neúprosně předvádí i na svých stand upech.

Ke knihám byla vyrobena speciální trička, která jsou spolu s dalšími produkty k dostání v e-shopu na https://shop.petrsoukup.cz

„Velmi rád bych o prodeji svých knih a návštěvnosti na mých autorských čteních řekl, že se mi splnil sen. To by ale nebylo úplně správně. Správně je to tak, že se mi splnil sen, o kterém se mi ani nezdálo. Pořád se nechám někým štípat, abych se probudil, ale já vím, že probuzený jsem. Jen se prostě rád nechám někým štípat. Hlavně fanynkami. Když na pódium z publika slyšíte záchvaty smíchu, je to větší příval energie než transfúze. To samé platí i u zpráv, které mi lidi po přečtení mých sbírek posílají. Z malého šikanovaného obtloustlého brýlatého kluka se stal šťastnej chlap,“ říká Petr Soukup.

 

Ukázka z knihy Inspekce srdce (když ti láska sedne)

VENKU

Venku lítaj

hromy, blesky

a já s tebou

Je tak hezky

 

CHCI

Chci s tebou prožít každý den

každou hodinu

každou minutu

každou peřinu

 

SNĚHURČIN PRINC

Hned jak jsem se svlík

řekla: Osmej trpaslík

 

AFÉRA

Vsí otřásá aféra

že přes noc dělám striptéra

Je to však jen blbej blud

jsem pouhopouhej prostitut

 

 

 

Comments

comments

Vyhledat