Anarchie, bezvýznamnost, rebélie. Martensky + Sex Pistols

foto: Dr. Martens
foto: Dr. Martens

Když Sex Pistols vtrhli v roce 1975 na scénu, změnili hudbu jednou pro vždy. Vše kolem nich – od přístupu a originality textů, přes DIY oblečení – zpochybňovalo existující zřízení a dokonalý svět tehdejšího popu. Odstartovali hlasitou hudební éru bez hranic. A i přes to, že vydali jen jedno album – Never Mind the Bollocks, Here’s the Sex Pistols, jejich odkaz žije dál.

Jde o kapelu, která v sobě nese a soustředí non konformní podstatu značky Dr. Martens.  A stejně jako byla značka přijatá a nošená napříč subkulturami, nechává se jimi ovlivňovat  i v současnosti, což je fakt, který dává této kolaboraci ještě větší význam.

Inspirováni ikonickým albem kapely, v designu Jamieho Reida ve spolupráci se samotnými Sex Pistols, se na botách objevují tisky s texty ze skladby Pretty Vacant. Černou a bílou variantu oživuje neonová růžová a vibrující žlutá, které podtrhují nekonečný rebelský přístup kapely i značky Dr. Martens.

chevron-right chevron-left

Kolekce Dr. Martens x Sex Pistols bude v České republice k dostání pouze v Metal Shopu. CENY: bílé kotníkové – 5 190 CZK, černé kotníkové – 4 990 CZK, černé nízké – 4 590 CZK

Comments

comments

Vyhledat