Anketa o módě a stylu: Otto Kilián

všechny fotografie 8haters
všechny fotografie 8haters

Za novou značkou módních doplňků Otto Kilián stojí Bára a Petr Hranošovi.  V limitovaných edicích vyrábí kravatymotýlkymanžetové knoflíčky a kapesníčky do saka. Každý výrobek má dokonale padnoucí jméno, které podtrhuje jeho jedinečnost.

Jednotlivé doplňky skládají do sladěných setů. Znají etiketu, ale nebojí se vás vyzvat k tomu, abyste ji porušili. Protože když budou všichni dělat pořád to stejné, svět se nezmění. Momentálně pracují na nové gender neutral kolekci, kde si budou moct vybrat do sytosti i ženy.

„Pro kvalitní látky bychom jeli až na kraj světa, ale objevili jsme je naštěstí už v Anglii. Neposíláme je přes půl planety do Číny, ale předáváme z ruky do ruky českým švadlenám, jejichž práci férově oceňujeme. Fandíme originálním mužům a ženám a pomáháme jim v tom, aby byli vidět. Letos je proto tváří naší značky Andy Allen, mladý anglický malíř žijící v Praze.“

Vaše definice módy a stylu?

B: Móda je pro mě to, v čem se v danou chvíli a v daném období cítím dobře a sebevědomě. Styl je to, co mě vyjadřuje. S tím jak stárnu, se méně řídím tím, co se snaží diktovat okolí a snažím se víc vyjadřovat sebe sama.

P: Za módu považuju to, co nenosí nikdo jiný. Styl je pro mě pak vyjádření sebe sama v dlouhodobém kontextu. Já osobně mám rád, když jsou nové, módní kousky a celkový styl člověka v souladu. Módu tedy využívám k vytváření vlastního stylu a to jen na základě vlastního uvážení.

 

Co máte nejraději na své práci?

B: Jsem organizační typ, a tak mě baví vytvářet ze změti nápadů logické a funkční celky. Zároveň mě baví potkávat se s dalšími lidi, kteří uvažují podobně, ale zároveň přinášejí nové pohledy a tak trochu jdou proti šedi😊

P: Pestrost, řešení nových problémů a to, když vidím, že někomu výsledky mojeho snažení přináší radost. Taky si na své práci cením možnosti ovlivňovat věci ve svém okolí a pracovat s rozmanitými lidmi.

 

Jak si dobíjíte baterky?

B: Cestováním (tím nepracovním), dobrým jídlem a čtením knih, u kterých se můžu od srdce zasmát.

P: Jakýmkoliv způsobem, který mi umožní vypnout. Může to být obyčejná cesta vlakem, která nemá fixní harmonogram, v létě výlet na kole, v zimě výlet na lyže, procházka na horách nebo squash s kamarádem. Někdy si ale klidně jenom posedím ve tmě a poslouchám hudbu.

 

Co vás zaručeně potěší?

B: Setkání s přáteli, drbání psa a jiných chlupatých tvorů a jakékoliv utvrzení o tom, že na světě je spousta krásy.

P: Nečekaný dárek, slunečný den, čerstvě urolbovaný svah a káva v plážovém baru.

 

Váš tip, co dělat proti šedi:

B: Usmívat se na svět, protože pak je všechno jasnější. A taky máte větší šanci, že se svět bude usmívat na vás.

P: Nebát se zkusit dělat věci jinak, dělat je pořádně a brát život s nadhledem. Začít se dá třeba nošením našich doplňků.

www.ottokilian.cz

 

Comments

comments

Vyhledat