Čerstvá hudba v Radiu 1: Tipy a komentáře (16. listopadu 2023)

Nová dávka hudby s komentáři Zdeňka Lichnovského. Hraje Radio 1, ale poslouchat můžete i samostatně přes Spotify.

Zde Spotify playlisty:

NOVÉ SINGLY NA RADIU 1 / 2023
CZ/SK SINGLY NA RADIU 1 / 2023

new singles (16. listopadu 2023)

Allen Craig – Hyper Deep / na rozjezd si dáme na danovo doporučení nyc vibes v klidný tepačce. načítáme úvodní titulkovou sekvenci.
And Is Phi – There’s A / norsko-filipínská hudebnice má venku krásnou desku na pomezí soulu a rnb. josef z ní doporučuje toto zadumané áčko.
Anja Schneider – On My Mind (ft. Joplyn) / radiová kolegyně a mentorka taneční scény tu zkušeně sází poklidnej dancefloor. josefova jistota.
Annie-Claude Deschênes – MENACE MINIMALE / tak ale pozor, valí se na vás syntetická dystopie! rao vypíchl vynikající hudebnici z montrealu.
Architectural – Clothed In Light / mike nachystal minimal. španělskej producent začne opatrně a pak vás naseká do nudlí.
Astrønne – Reconnect / v kamerunu narozená pařížanka to klidní skrz skvělou akustickou písničkařinu. jiná kavárna!
Barry Can’t Swim – Tell Me What You Need (ft. just lil) / z vícero stran se sbíhají tipy na britskýho hudebníka. tu je veselá disco kopačka z lehkym dotekem sentimentu.
Basement Jaxx & 100 gecs – where’s my head at _ / na tenhle remix se nějakej čas čekalo. a stálo to za to. hyperneuróza se neztratí na žádnym dobrym večírku.
Because of Art – Tobes / dan s josefem svorně doporučujou tuto nekonfliktní elektronickou studánku. jasná oddychovka!
Belén Natalí – Jacarandá (ft. Ferran Palau) / dougie nahodil tenhle báječnej barcelonskej groove. jazz, soul a krásnej song. palmy v příjemnym vánku.
Clark – Vardo / pan mistr ještě uzavírá jednu etapu v rámci desky sus dog. tumáte přestupní song s neskutečnejma synťákovejma linkama.
Cloud Nothings – Final Summer / novej label a klidnější sound. pořád skvělý kytary a hitový refrénky ovšem.
Cortese – Motion Without Pain / příjemný bezbolestný pohyb vám přináší dan formou dua z manchesteru.
Darksoft – Yesteryear / totál příjemný americký kytárky dovalily z vícero stran. neni co řešit.
David Allred – Hey Stranger (Take 2) / novej tejk na starší song v mega emotivnim provedení hlas + klavír.
Fabiana Palladino & Jai Paul – I Care / vojtěch vajbí nad návratem kultovní postavy jinýho rnb. k tomu si přizval jako vokalistku dceru slavnýho baskytaristy a celý to tak krásně duní.
Hinako Omori – cyanotype memories / londýnsko-japonská hudebnice zase staví nádherný vrstvy a koláže z hudebních žánrů i postupů. poddejte se (jako josef) neznámému a přijměte klid sama sebe.
Hovvdy – Jean / tak nějak jiný indiepopový duo z texasu je zpátky s báječně kostnatym songem. rytmy jako rozpadající se dětská stavebnice ftw.
Hugo Massien – Outer Reach / dan nahazuju britskou klubovou hvězdu, která tu míchá, cituji, „velké místnostní zlomy s citovým domem a rozviklanými dvojkroky“. no bublá to, co si budem povídat.
Hurray for the Riff Raff – Alibi / báječná písničkářka v žánru smutnýho country vydává další tráčky! a je to velmi dobře. to je zase krásnej doják.
Chinese Man – We’ve Been Here Before / peťa ludvíková ohlašuje návrat francouzskýho sarkastickýho kolektivu. hip hop, kterej tu byl a bude.
J Mascis – Can’t Believe We’re Here / juchu, bude nová sólovka! a ten chlapík furt píše moc krásný písničky, hele.
Jaakko Eino Kalevi – Drifting Away / báječný fin v groovy dreampopu vydává zítra novou desku. tak si dám jednu parádní ukázečku, ne?
Julia Holter – Sun Girl / písničková experimentátorka vás v tom nechá řádně vykoupat. tak se koukejte namazat aspoň padesátkou.
Kali Uchis – Te Mata / dougie nahodil již druhý singl z nadcházející zimní desky báječné zpěvačky, která bude tentokrát komplet španělsky.
Leftwing Kody – Bring The Heat (Turno Remix) / rejvujeme rejvujeme! dan je v tomto dnes nekompromisní.
Lol Tolhurst, Budgie, Jacknife Lee – Ghosted At Home (ft. Bobby Gillespie) / filip týc tadyhle doporučuje novej projekt bejvalýho bubeníka the cure. bobby za voxem a je to teda tlačba.
Momma – Sunday / řádně zkreslený kytárky jsou třeba. toto je jistota z brooklynu.
Mount Kimbie – Dumb Guitar / samozřejmě ze všech stran. zas je tady máme a jsme velmi rádi.
Muanh, Jinku – Heart Is Racing / švédské rozverné beaty a pokojíčkový indýčko od dougieho. to je panečku háček jako brno.
Omni – Exacto / skvělej kytarovej tip od františka. nasekaný kytary z atlanty.
POiSON ANNA – iMPOSSiBLE / a od franty ještě rovnou další top doporučko. nový britský hlas a blend všemožnejch žánrů do současnýho zvuku se skvělou příměsí bezvěkosti.
Principles Of Geometry – Kidsangls / tuhle máme ještě jednou sympatické IDM od majka z francouzska.
Robert Dietz – Crop Circle / sam z breakbeat conference dohazuje tuhle pána z německa s velmi distingovanym přístupem k beatu.
Selvagia – Pakatun (DNGDNGDNG Remix) / dougie nasypal řádná peruánské remixování a fantastickej elektronickej blend přímo do komory. máme příjemno.
Sheer Mag – Playing Favorites / yes, s raem jsme zajedno. tohle nový 70s kytarový retro nikdy nezklame. skvělej song.
Shrimpnose – Love on Loan / wlado doporučuje singl, josef celou desku. rapík, či chillwave, či beats z minneapolis. dle chuti chutí.
Shygirl – thicc / nedávno musela rušit tour, ale naštěstí hudba furt chodí ven. tady tentokrát nečekaně nekompromisní dancefloor banger pro šecky.
Sinkane – Everything is Everything / a co na to everything everything? ceněný sudánsko-americký ahmed v nádhernym vysokorozpočtovym zvuku.
Susanne Sundfør – blómi (edit) (live) / peťa ludvíková ještě jednou doporučuje živý provedení výborný norský hudebnice. hlas jako zvon!
The Smile – Wall Of Eyes / jo jo, blíží se deska. tady podvratně klid v neklidu. bytí v nebytí. barvy v černobílu atd atd.
Titanic – Anónima (ft. I la Católica & Mabe Fratti) / rao sází velmi zajímavý hudební propojení. bezesporu extatické!
Tom VR – GPS says I’m flying, so I guess I am / trek se skvělym názvem a ještě lepšim zvukem doporučil joska. rozcinkané až běda.
Tourist – EST / britský producent staví novou desku na disorientaci, ale přece pozitivní jistotě. tento trek to jenom stvrzuje.
Tycho – Small Sanctuary / starej známej scott hansen, to je taky jistota, že jo. josef i ostatní potvrzujou a tu je jeho elektronická stránka.
Vegyn – Halo Flip (ft. Lauren Auder) / ve studně z vícero stran. fantastickej zvukovej a písničkovej experiment. sound design první třídy drazí.
Voxtrot – New World Romance / hele jsou to prej americký hvězdy žánru, co si řiká blog-rock. tak schválně. za mě hodně mountain goats a dost hezký.
Warhaus – Popcorn (ft. Sylvie Kreusch) / tak s timhle hlasem se prodá i návod na přípravu popcornu. což tohle v podstatě je. tak jo, poslouchám a chystám pánev.
Yaeji – easy breezy / včera vystoupila v roxy a dnes ji máme tady. korejsko-americká hudebnice a její silný mix inspirací. povznášející věc.
Yaya Bey – the evidence / studna pukla nadšením! yaya z brooklynu má venku novou hudbu! a je to teda fakt skvělý, hele.
zzzahara – idk how to luv / a na závěr nám přihodí love letter františek. vypíchl hudebnici z LA a její báječnou pokojíčkovou práci.

nové singly (16. listopadu 2023)

Annet X & NobodyListen – VRSTVY / společná domácí práce přinesla svoje ovoce. silný vrstvy současnýho rnb & rapu máte i dole v deskách.
Blind Künstler – Nobody Talks To Me That Way / rhys braddock a spol se zavřeli na kraví hoře a přináší vám brněnskou obdobu badalamentiho twin peaks. krásně podivné.
DASA – wife now / skvělá slovenská hudebnice vystřelila na scénu s nebývalym zvukem a sebevědomim.
emotionally spoonfed – AMUSED / v podstatě už pokojíčková jistota ve formě dua, který nebere na žánry žádný ohledy. hit za hitem normálně.
Hard To Frame – Plastic Stars Above / plastový hvězdy a lomená elektronika v podání velký kapely. velkej zvuk zaručen.
Laokoon – Náš (ft. Slav) / vynikající desku maj venku rapový experimentátoři, tak sledujte tuhle ukázku. vizionářskej beat a fantastická flow hostující štěpána.
Lukas Midub – Chci být jen tak v prostoru / jen tak všechno sledovat zpovzdálí. to je sen lukáše v rámci jeho syntetický písničkařiny.
Mike Trafik – Dopamin árie (ft. 7krát3) / mike chystá velkou solovku plnou českejch hostovaček a štěpán to otevřel více než dobře.
Tábor – Kaskády světla / silný sbory zašuměný folku ze země nezemě. petr pan by byl spoko.
Zuzana Kropáčová – Vlci mi to vzali / kvalitní folkovou píseň doporučil jirka šteffl. co vlci nevzali, to nám zůstalo.

desky (16. listopadu 2023)

AESOP ROCK – Integrated Tech Solutions (2023) (rap)\
AIKO – Fortune’s Child (2023) (altpop)\
AÏSHA DEVI – Death Is Home (2023) (electronic, experimental)\
ANNET X & NOBODYLISTEN – KOUKEJ SE MNOU (2023) (rnb, rap, electronic)\
BEIRUT – Hadsel (2023) (indiefolk)\
ČTVRT NA SMRT – Láska. Vždycky. (2023) (altfolk)\
DANESHEVSKAYA – Long Is The Tunnel (2023) (indiefolk)\
EL BÚHO – Strata (2023) (electronic, cumbia)\
HERMANOVA,PETRA – In Death’s Eyes (2023) (drone, folk, ambient)\
HOLMES,DAVID FT. RAVEN VIOLET – Blind On a Galloping Horse (2023) (alternative, electronic)\
HUTCHINGS,SOPHIE – A World Outside (2023) (electronic, piano)\
MATMOS – Return To Archive (2023) (ambient)\
MOCHOWA,BARBORA – Will-o-the-Wisp (2023) (chill, altpop)\
NANO – Night in a Fever (2023) (indierock)\
PINKPANTHERESS – Heaven Knows (2023) (pop)\
PURE BATHING CULTURE – Chalice (2023) (kytary)\
QUANTIC – Dancing While Falling (2023) (electronic, world)\
RID OF ME – Access to the Lonely (2023) (kytary)\
SHRIMPNOSE – As It Seems (2023) (hip hop, beats)\
SINKS – born into this only to get through this (2023) (rock)\

Comments

comments

Vyhledat