Igora Derevenec vystavuje v Divadle Bolka Polívky

Igor Derevenec: Fugu 2
Igor Derevenec: Fugu 2

Slovenský výtvarník, ilustrátor a grafik Igor Derevenec představí svou tvorbu návštěvníkům Divadla Bolka Polívky. Výstava obrazů Igora Derevence ve foyer divadla bude zahájena v pátek 21. dubna v 16 hodin. 

Igor Derevenec ilustroval několik knih pro děti, jeho veselé obrázky baví pestrými barvami a chytrými nápady. Profesionálně se věnuje také animaci a režii videoklipů, například pro kapelu Hex. Je autorem scénáře k animovanému krátkému filmu Hvězdný taxík. Žije v Bratislavě s manželkou Marcelou, syny Filipem a Ondřejem a psíkem Korou.

O divadle

Divadlo Bolka Polívky se usídlilo v budově na Jakubském náměstí v Brně v roce 1993 a 17. září téhož roku zde autorským představením Bolka Polívky Trosečník zahájilo svoji činnost a svou první sezónu. Za dvacet devět let existence se zde vystřídala řada projektů principála Bolka Polívky.

V rámci současného repertoáru lze vybírat jak z autorských her principála Bolka Polívky (Šašek a syn, DNA), vlastní produkce (Podivné odpoledne Dr. Zvonka Burkeho, Kdo sestřelil anděla (Voli slzy nepijí), Srnky, Letem sokolím, Horská dráha, Pozemšťan, Rebelky, DADA Revue, Proslov, Re:Kabaret), tak z představení vytvořených ve spolupráci s jinými divadly (The Naked Truth, S láskou Mary, Věra). Diváci zde mohou zhlédnout širokou nabídku her hostujících českých a zahraničních souborů a na prknech vidět známé herecké osobnosti.

Celosezónní aktivitou jsou také výstavy (cca 10–12 za sezonu) významných malířů, grafiků a fotografů, pořádané ve foyer divadla. Divadlo se ve spolupráci se svými partnery věnuje také charitativní činnosti. Zisk z těchto představení rozděluje organizacím, které se věnují pomoci a podpoře tělesně postiženým, rozvoji a výchově dětí či pomoci starým lidem.

Web: www.divadlobolkapolivky.cz / FB: www.facebook.com/divadlobolkapolivky
IG: www.instagram.com/divadlo_bolka_polivky
YT: www.youtube.com/divadlobolkapolivky

Comments

comments

Vyhledat