Industriální projekt LOFN vydává debutové EP rovnou na zahraničním labelu

Hudebně industriální projekt LOFN vydává debutové EP u labelu Veyl Records

V projektu LOFN, za kterým stojí producent a zvukový designer Aitcher Clark a zpěvačka, skladatelka a performerka Anna Coranić, se mísí prvky industriální hudby, elektroniky, ambientu i techna. Jejich debutové EP Post-Apo Romance je novým přírůstkem do rodiny Veyl Records, jednoho z nejzajímavějších labelů současné světové elektronické, industriální i ambientní scény. Vydáním desky u zahraničního labelu se tak LOFN řadí po bok významných projektů jako Years of Denial, December či Maenad Veyl. Deska s pěti tracky vychází 10. 9. 2021 na vinylu a digitálně na Bandcampu.


„LOFN přinášejí do své hudby zcela neotřelý přístup, který se vymyká všem hranicím a očekáváním veřejnosti,” říká Thomas Feriero aka Maenad Veyl. Novinku LOFN odemyká zadumaný track ‚Mother‘‚Pachad‘ postupně nabírá těžký rytmus, na který naváže výbušnější ‚I Get Lit‘. Explozivnost přechází do silné ‚Invocation‘, než se rozplyne v titulní skladbu.

 

Když lidé vidí duo kluk-holka, tak očekávají, že holka zpívá a kluk obstarává instrumenty

Post-Apo Romance je výsledkem toho, co z nás vyvěrá a s čím nás baví pracovat, ať už z pohledu zvuku, rytmu, atmosféry, samotné kompozice nebo očekávané délky skladby,” říká Anna Coranić a dodává: „Je zajímavé, že i dnes, když lidé vidí duo kluk-holka, tak očekávají, že holka zpívá a kluk obstarává instrumenty. Řekla bych, že v našem případě se pokoušíme každý přispět tím, co umíme nejlépe. Martin má mnoholetou zkušenost s digitálními programy a synthy, umí nakroutit, co potřebuje. Já zase od mala zpívám, skládám si písničky a básně, mám klasické hudební vzdělání. Vlastně ale vše až na výjimky skládáme spolu. Ladíme rytmy, zvuky a kompozici až dokud se oba neshodneme, že to je ono.”

Bio LOFN

Duo LOFN uskutečnilo svůj první koncert v roce 2017 jako support Telefon Tel Aviv v bývalém pop-up klubu Neone / Lunchmeat. Od té doby se představilo nejen pražskému publiku, kde hrálo po boku OAKE, Grebenstein, Hiro Kone nebo SØS Gunver Ryberg. Zahráli si i v Berlíně na Krake Festival v Grießmühle nebo v roce 2018 na Lunchmeat Festivalu v Národní galerii v Praze. V prosinci 2019 otevřeli jednodenní Lunchmeat festival svou A/V performancí Forbidden ve spolupráci s vizuální umělkyní Gabrielou Procházkovou.

Videoklip k singlu Mother vytvořili ve spolupráci tři vizuální umělci. Za konceptem a střihem stojí Petr Fašianok, který oslovil dva výjimečné tvůrce: Michala Žilinského, autora hyperrealistických 3D rendrů post-tarkovských scenérií a Pavla Karafiáta, který zpracoval závěrečnou sekvenci alegorických hlav.

Comments

comments

Vyhledat