Letošní přehlídka prací studentů UMPRUM Artsemestr probíhá v Pražské tržnici

Výstava klauzurních a semestrálních prací studentů UMPRUM Artsemestr se poprvé dostává mimo prostředí ateliérů. Všechny práce budou umístěny na jednom místě, a to v prostorách Haly 13 Pražské tržnice.

„K vystavení prací našich studentů mimo historickou budovu UMPRUM na náměstí Jana Palacha jsme se rozhodli vzhledem k probíhajícímu stěhování dílenského zázemí do nové technologické budovy v Mikulandské ulici. Skloubit přehlídku a stěhování bylo dost nepředstavitelné, proto jsme přijali nabídku Magistrátu hl. města Prahy a výstavu uspořádali v holešovické tržnici“, říká ke změně místa rektor UMPRUM prof. Jindřich Vybíral.

Změna prostředí nabízí zcela nový pohled na práce studentů UMPRUM. „Čeká nás vystavit obrovské množství prací z různých oborů. Jak vše nainstalovat, to nám vnuklo samo prostředí. Výstava bude připomínat velké tržiště a divák se stejně jako v Holešovicích bude moci „ztratit“ v hromadě pestrých exponátů. Architektonické zpracování instalace si vzali na starosti pedagogové Ateliéru architektury III Imrich Vaško a Shota Tsikoliya.“, dodává prorektor Radek Sidun.

Díky instalaci zmizí interiérové a mentální příčky mezi ateliéry. Vše se ocitne v jedné výstavní krajině, na jednom výstavním mole, na kterém se budou střídat média a formáty jednotlivých uměleckých, designérských a architektonických disciplín.

Návštěvníci se mohou těšit například na návrhy revitalizace centra sídliště Petřiny, které Ateliér architektury I zpracovával pro soutěž České komory architektů. Dalším projektem, jenž se možná dočká své realizace, jsou interiéry nových hospod Gambrinus, které vytvořili studenti Ateliéru designu nábytku a interiéru ve spolupráci s Plzeňským prazdrojem. Za pozornost jistě stojí i kolekce UNIQUE CLIENT studentů Ateliéru designu oděvu a obuvi, kteří se věnovali oděvům určeným pro lidi, kteří například ze zdravotních důvodů nemohou nosit tzv. konfekční oblečení. Ateliér textilní tvorby se po loňských experimentech s orobincem věnoval v letošním semestru proutí. Kromě drobnějších objektů připravil z tohoto materiálu velký variabilní pavilon, který bude umístěný venku. Ateliér filmové a televizní grafiky se během posledního roku soustředil na přípravy oslav 70ti let své existence. Na přehlídce Artsemestr nabídne v prostorách improvizovaného kina v 1. patře Haly 13 filmy vycházející z principu animovaného dokumentu.

Letošní Artsemestr představí na 350 studentů a jejich semestrální a klauzurní práce. Výstavou ARTSEMESTR léto 2021 to ale nekončí. Od poloviny června do jeho konce bude v Hale 13 k vidění i výstava Diplomky a bakalářky.
„V příštím semestru bychom obě výstavy opět rádi vrátili zpět na půdu UMPRUM. Těšíme se, že budou k vidění i v prostorách nové technologické budovy“, představuje výhled do budoucna rektor školy.

 

ARTSEMESTR léto 2021

Hala 13, Pražská tržnice, Bubenské nábř. 306/13, Praha – Holešovice
Otevřeno:
čtvrtek 3. 6. od 19 do 22 hodin,
pátek 4. 6. až úterý 8. 6. od 10 do 18 hodin.

Comments

comments

Vyhledat