PIZZA! PIZZA! Pop-up – to nejlepší z italské pouliční kuchyně již tento čtvrtek v Holešovické tržnici

Foto: Tigelleria Mille Lire
Foto: Tigelleria Mille Lire

To nejlepší z italské pouliční kuchyně bude již tento čtvrtek 12.10. od 11.00 do 21.00 hodin čekat v Holešovické tržnici korzo u Haly 17  v rámci nové gurmánské série představující kuchyně všech druhů a vůní světa. Koncept Pop-up dnů bude tentokrát zaměřen na Apeninský poloostrov, který však rozhodně není jen o světovém besteselleru pizze. A tak v Tržnici bude mít tato všemi milovaná „placka“ své místo v menu vedle řady dalších italských specialit jako focaccia, pasta, piadina, tigelle, panna cotta a samozřejmě spousty lahodného prosecca či Aperolu. PIZZA! PIZZA! Pop-up opanuje venkovní prostory Holešovické tržnice na přilehlém korzu u Haly 17 a naváže tak na první ze série Pop-up dnů Pastrami. Pohodovou náladu akce doladí DJ Růžový Partner. Italské lahůdky, vynikající vína a koktejly, příjemná hudba, posezení pod širým nebem a setkání s kolegy u oběda či přáteli v odpoledních a večerních hodinách, zkrátka pravé italské bezstarostné aperitivo. To vše nabídne ojedinělá akce, která vám zaručeně projde žaludkem. 

 Pizza, pasta nebo focaccia? 

Jak už samotný název napovídá, tentokrát bude v Holešovické tržnici v rámci Pop-up konceptu pizza, ale v nabídce samozřejmě nebudou chybět ani další středomořské lahůdky zejména z pouliční kuchyně. Na koho se těšit?  

  • Pizza Therapy
  • Tigelleria Mille Lire
  • Ňam.Ňam.Piaggio
  • Coffee Monkee
  • Aperol Ape
  • Toskana
  • Mate’s PIZZA TRUCK
  • ZONA bistro
  • Pivovar Chroust
  • Food Truck Gule

Jako již tradičně nebude chybět sociální podnik Gule, který Holešovická tržnice pravidelně na svých akcích podporuje. 

Foto: Tigelleria Mille Lire

Seznamte se a nechte se zlákat na italské hody

Pizza Therapy

Terapeut David a Miro, dynamická dvojice, kterou spojuje láska k pečení pizzy. Tato nerozlučná dvojka se vydala na kulinářskou cestu, která proměnila jejich vášeň v realitu. Jejich pizzy nejsou pouhým kulinářským potěšením, je to svědectví o přátelství, společných snech a neodolatelném pokušení k vytvoření dokonalé pizzy.

Tigelleria Mille Lire

Když jedna malá dívka s citem pro rodinnou atmosféru vyrůstá v Italském kraji Emiglia Romana, dopadne to tak, že po přestěhování do Čech přiveze kousek tamních tradic a atmosféry do Prahy. Tak vzniklo rodinné bistro Tigelleria Mille Lire. Hlavním pokrmem, který se nachází i ve jméně podniku, jsou Tigelle – menší, křupavé placky z kynutého těsta a na ty se můžete těšit i v Tržnici. „Náš recept je rodinný a pochází z města Carpi. Tyto placky se následně plní různými kombinacemi Italských chutí uzenin, pomazánek a sýrů,“ doplňuje Emiglia Romana. 

Toskana – vínobistro zve: 

„Jsme malé toskánské bistro na kolech, které vzniklo díky naší dlouholeté oblibě vín. Ta pro vás pečlivě vybíráme a s láskou ochutnáváme přímo u lokálních toskánských vinařů. Na akci v Tržnici přivezeme jednu z našich nejoblíbenějších vinic a také stálic “Torre a Cenaia” a doufáme, že vám zachutná stejně tak jako nám. Těšíme se na vás!“

Ňam.Ňam.Piaggio

Petra miluje Itálii a italské recepty byly jedny z prvních, které začala vařit. Ňamík, jak se mu interně říká, je také Ital. Petra začala vařit nejprve pro rodinu, pak pro přátele a pak i péct dorty na zakázku. Z hobby a přes její účasti v MasterChef se nakonec stala profese. Všechno vaří, peče a připravuje sama, od výběru surovin, vaření až po samostatný prodej. Velký důraz klade vždy na čerstvé bylinky, ovoce a zeleninu. Volba pro akci – typická italská kuchyně podle starých receptů. Můžete začít třeba Toskánskou tomatovou polévkou, pokračovat domácí pastou a zakončit sladkou tečkou v podobě panna cotty. 

PIZZA! PIZZA! představí i další špičkové protagonisty italské gastro scény z Prahy. 

Oběd i večeře po italsku – aperitio s přáteli po vzoru filmových hvězd šedesátých let  

Vezměte kolegy i šéfy, svolejte rodinu a přijďte si prodloužit léto do Tržnice. Na korzu u Haly 17 budou připraveny food trucky, posezení i DJ Růžový Partner, večer si pak celkový zážitek umocníte souběžně probíhajícím festivalem Signal. Vstup na akci je volný

Foto: Tigelleria Mille Lire

Comments

comments

Vyhledat