Prostor bývalé tiskárny dnes ukrývá byznys club a coworking Opero

foto Opero
foto Opero

Za běžných okolností turisty přeplněné historické centrum Prahy se v posledních týdnech vyprázdnilo. Mimořádně klidné atmosféry tak využívají hlavně místní, kteří mohou bez rušení obdivovat krásy pražských ulic. Kromě ikonických památek, které jsou veřejně známé a přístupné, nabízí město ale i svá skrytá místa s neobyčejným příběhem. 

foto Opero

Malá a na první pohled nenápadná ulička za rohem Staroměstského náměstí s dominantním kostelem sv. Salvátora ukrývá jedinečný objekt moderní architektury. Atypický Štencův dům zde nechal na počátku 20. století postavit nakladatel a člen Spolku výtvarných umělců Mánes Jan Štenc. V samotném centru města tak vznikl nejmodernější tiskařský dům v regionu střední Evropy, kde se scházely významné osobnosti kulturního a společenského života a rodila se zásadní díla české umělecké historie. 

Architektonicky zajímavá budova byla postavena podle návrhu Kotěrova žáka Otakara Novotného a je typická zejména svojí cihlovou fasádou a geometrickým dekorem ve stylu moderní secese. Inspiraci pro tuto netradiční kombinaci si Novotný přivezl ze své cesty do Holandska. Zajímavostí jsou také dispozice domu, díky kterým občas nese označení dvojdům. Novotnému se totiž podařilo propojit průmyslovou a obytnou část domu.

foto Opero

Po revoluci byl provoz grafického závodu ukončen a prostory Štencova domu si žádaly revitalizaci a péči. Nový život vdechl budově v roce 2016 projekt Opero. Industriální objekt prošel citlivou rekonstrukcí a pod taktovkou nových pronajímatelů svým využitím navázal na tradici setkávání, která byla pro tiskařský dům charakteristická. Týmu Opera se tak podařilo zachovat původní záměr, ke kterému dům sloužil, a zároveň naplnit požadavky na vysokou kvalitu moderního sdíleného pracovního prostoru. V rámci členství si zde můžete pronajmout jak vlastní kanceláře nebo stoly, tak i flexibilní pracovní místo ve vzdušném a prosvětleném open space. K dispozici jsou také zasedací místnosti a další eventové prostory pro soukromé akce.

Byznys klub a coworking Opero byl inspirován formátem londýnských byznys klubů, jejichž cílem je propojovat širší komunitu lidí z nejrůznějších oborů. Mezi členy tak můžete potkat finanční ředitele, překladatele, programátory nebo startupisty. Opero je vhodné pro činorodé a zvídavé osoby, vyspělé profesionály ale i projektové týmy, které spojuje především byznysová zkušenost a pokročilá kariéra. Díky svojí exkluzivní lokalitě a reprezentativním prostorům využívají lidé Opero jako svoji druhou kancelář, místo pro obchodní jednání a schůzky nebo jen jako zázemí, kde se mohou účastnit vzdělávacích a networkingových akcí.

Pokud byste chtěli Opero navštívit, můžete přijít na některou ze společenských nebo vzdělávacích akcí, které se zde pravidelně pořádají. Tým Opera také poskytuje individuální prohlídky pro zájemce o členství nebo pronájmy prostorů pro soukromé účely. Ať už se jedná o pracovní schůzku, networkingovou akci, workshop nebo jen náhodnou návštěvu, v Operu se vždy potkáte se zajímavými lidmi a příležitostmi, které vás inspirují a posunou o kus dál. 

Více informací o Operu na https://opero.cz/cs/clenstvi

 

Comments

comments

Vyhledat