Still House Plants už za pár dní v Praze

Koncert nenápadné a zvláštní kapely Still House Plants se blíží: uslyšíme ji už 25. dubna v Punctu na Žižkově. Nadžánrový projekt s osobitým zvukem vystoupí společně s projektem Eastworks.
Organizátoři akce píší:
Na imaginárním poli britských kytarových kapel by se Still House Plants ukrývali někde v zarostlém rohu za strašákem, stranou od pravidelně nudných zástupů tzv. ostrovních hajpů. Pokud bychom naopak označili The Quietus jako scénu, Still House Plants by v ní nepochybně zaujali přední místo. Vlivný magazín je ocenil v minulosti hned několikrát – a není divu. Trio operuje někde mezi math rockem a slowcorem, žánrové formulky bychom tu ovšem hledali marně. Písničky jsou divně polámané, nálada apatická, texty absurdisticky vyčerpávají jazyk. Zatímco zbytky progresivnější kytarové hudby ovládají virtuozové, Still House Plants hrají, jako by jim měly nástroje co nevidět vypadnout z rukou. A z téhle ledabylosti – nikoli neschopnosti – se noří zvláštní napětí a paradoxní svěžest.
Still House Plants samplují, čerpají z UK garage a experimentují s repeticí i popem a o jejich mimořádnosti svědčí i zařazení do programu SHAPE, který se jinak zaměřuje především na elektronické projekty, nebo angažmá v remixové kompilaci popové vizionářky Tirzah. Na třetí desce If I Don’t Make It, I Love U si trojice Jess Hickie-Kallenbach, Finlay Clark a David Kennedy pohrává s lo-fi analogovými nahrávací procesy, ale i s aranžemi, které se zdají být přístupnější než na předchozích nahrávkách. „Pokud jste ochotní přistoupit k poslechu hudby jako ke skládání puzzle, může být tohle zajímavé,” uvádí jeden z internetových komentářů. Na cestě na Donaufestival se tato mimo Británii výjimečně vystupující kapela představí v prostředí pražského Puncta, které jakožto přední pražský obývák k zábavě se skládačkami přímo vybízí.
Eastworks se pohybuje někde na hraně lo-fi popu a abletonového sound designu. Struktury jsou povědomě potlačené, nelze však ani tak o zvukové rozmlžení jako o jejich rozvolnění a hrátky s perspektivou: převracení, „zoom“ jako u digitálního objektu. Náznak střídá hyperbolu; vokály nikdy nepřerůstají měřítko fragmentů, melancholické, strohé melodie se nejspíš budou opakovat donekonečna a do toho vpadají agresivní beaty. Poslech právě tak komorní jako dobrodružný.
https://eastworks.bandcamp.com/album/new-world-wide
Vstupenky jsou k dispozici za 350 Kč v síti Boom: bit.ly/still-house-plants-jednota
Na místě za 400 Kč.

Comments

comments

Vyhledat