Tipy na víkend 9. – 11. července

Photo by engin akyurt on Unsplash
Photo by engin akyurt on Unsplash

Akce a aktivity online a venku.

Sledujte naše sociální sítě – online akce máme s hashtagem #protisedidoma!

 

Edisonline – tipy na francouzskou kinematografii

Z programu MFF v Cannes na Edisonline zamířil film Život Adèle, který při svém uvedení šokoval filmové kritiky detailním vykreslením sexuálních scén a zároveň uchvátil výjimečným příběhem dvou žen, které hledají cestu k sobě samým i k okolnímu světu.

O dva roky později si z legendárního festivalu odvezla trofej pro nejlepší herečku Emmanuelle Bercot za roli ve filmu Můj král. Emocionální drama vyprávěné v průběhu několika let zachycuje komplikovanou a destruktivní povahu vztahu mezi mužem a ženou.

Další výrazná francouzská herečka, nestárnoucí Juliette Binoche, zazářila na MFF Berlinale 2019 ve filmu Kdo si myslíš, že jsem – ve svůdně napínavém příběhu o lžích, které nebezpečně deformují realitu.

Hlavní hrdinkou Césarem ověnčeného hudebního komediálního dramatu Rodinka Bélierových je teenagerka, u které učitel hudby objeví dar zpěvu a doporučí jí účast na soutěži Radio France. Háček je ale v tom, že Paula je dcerou neslyšících rodičů, kteří jsou takřka závislí na jejích překladech.

Strhující, intenzivní výkon Vincenta Cassela v hlavní roli dominuje filmu Gauguin. Nekompromisní vizionář Paul Gauguin opouští Paříž, rodinu i přátele a v roce 1891 se usazuje na exotickém ostrově Tahiti, aby zde načerpal inspiraci pro své obrazy v divoké a neposkvrněné přírodě. Zdánlivý ráj se ale mění v místo samoty a chudoby, na němž Paul zápolí s podlomeným zdravím, odmítnutím i pochybami.

 

Další tipy:

58G – Open Air Ledárny Braník

MYDY – Open Air Ledárny Braník

Magická fontána – Sen Františka Křižíka

Amerikánka – Azyl78

Prague Drum & Bass BOAT PARTY + ROXY AFTERPARTY

Ondřej Havelka a jeho Melody Makers – Museum Kampa – nádvoří

Nouzová kolonie Kotlaska – Libeňský zámek – zastávka tramvaje

Vanitas – DOX Centrum současného umění

HYB4 Galerie: Milan Kunc / Za hranicí představivosti – Kampus Hybernska

 

Hudba, film, divadlo

 

 

Umění

 

 

 

 

Comments

comments

Vyhledat