Zalando přijímá letošní přihlášky do Visionary Award na sezónu SS25 kodaňského týdne módy

Kodaňský týden módy (Paolina Russo) / Foto James Cochrane
Kodaňský týden módy (Paolina Russo) / Foto James Cochrane

Zalando, přední evropská on-line platforma pro módu a životní styl, zve módní návrháře k přihlášení do Zalando Visionary Award pro sezónu SS25 na kodaňském týdnu módy. Přihlášky budou otevřeny 12. února 2024 a uzavřeny koncem května. Zalando Visionary Award vyzývá designéry a tvůrce budoucnosti k představení vlastního závazku kreativitě a designu, inovací, pozitivního sociálního dopadu i pozitivních změn v oblasti módy.

Každý, kdo bude chtít získat cenu, musí prokázat, jakým způsobem ovlivňuje jeden nebo více následujících pilířů, a to nad rámec samotných požadavků kodaňského týdne módy: 

Kreativita a design: výrazná vizuální estetika odrážející identitu značky a její individualitu, kterou v život proměňuje nejen samotný design, ale i použité vzory nebo textilie; zároveň zvládá zachycovat a pracovat s duchem doby.

Sociální dopad: značka podporuje diverzitu, rovnost a inkluzi na všech úrovních své firmy, v reklamních kampaních i samotném sortimentu. Přispívá ke smysluplným diskusím – například o sociálních otázkách, prosazuje transparentnost nebo podporuje nejrůznější komunity.

Inovace: značka využívá a podporuje inovativní výrobní techniky k vytváření nadčasových kolekcí. Inovativní výrobní techniky mohou zahrnovat hledání nových materiálů, zavádění nových technik barvení a začlenění nejmodernější technologie představující budoucnost módy do jejich dodavatelského řetězce. 

Vítěze vybere mezinárodní porota složená z předních osobností módního odvětví, zástupců společnosti Zalando a představitelů kodaňského týdne módy. Vítězná značka se stane součástí programu nadcházející sezóny CPHFW SS25, která proběhne v srpnu 2024. Kromě samotné účasti získá vítěz i odměnu ve výši 50 000 eur a finanční podporu pro produkci přehlídky.

Lena Sophie Röper, ředitelka Designer & Luxury ve společnosti Zalando, říká: Prostřednictvím Zalando Visionary Award se snažíme pomyslně ukázat na ty, kteří pozitivně přispívají módnímu odvětví. Vždy mě inspiruje, jaké každý rok vidíme inovativní a progresivní návrhy. Ukazuje to, kolik je možné v odvětví dosáhnout pozitivních změn, a my jsme odhodláni tento vývoj díky této ceně podporovat. Těším se, co přinese nadcházející sezóna”. 

Po výhře v Zalando Visionary Award pro SS24 spojilo Zalando tento týden znovu síly s Paolinou Russo a společně představili zákazníkům a módním profesionálům dlouho očekávanou novou kolekci pracující s tématikou run v prostředí inspirovaném právě runami a za doprovodu vystoupení Esben Weile Kjær.

Pro více informací navštivte copenhagenfashionweek.com

 

Comments

comments

Vyhledat