ČERSTVÁ HUDBA v Radiu 1

I v létě Zdeněk Lichnovský představuje hot hudební novinky.

SPOTIFY PLAYLIST – NOVÉ SINGLY NA RADIU 1 / 2019
SPOTIFY PLAYLIST – CZ/SK SINGLY NA RADIU 1 / 2019
BEA1991 – Did You Feel Me Slip Away / holandská zpěvačka a producentka. dík za tip raovi. v tomhle treku si taky můžete užít pomocný zpěvy a baskytaru deva hynese, který tak oplácí zase její hostovačku na albu freetown sound. aneb ruch podvečerního města.
Bonobo – Linked / simona netřeba představovat, že jo? tady zase hodně citlivě, ale parketovku to v sobě nezapře. 
Brittany Howard – History Repeats / jaký to je se cyklit ve vlastních chybách a životních přešlapech? pěkně pitomý. což ale rozhodně neni první sólová písnička zpěvačky z alabama shakes, která se týhle problematice věnuje. slyšte fantasticky chaotickej funk!
Cassius – Rock Non Stop / odpočívej v pokoji philippe🖤tenhleten zásadní francouzskej producent stihl ještě před svou tragickou smrtí natočit desku (přiloženo), ze který vybírám báječně skotačivej kousek. ohromná škoda!
Clark – Cannibal Homecoming / výtečnej britskej experimentátor chystá novou desku, kterou prej máte poslouchat, jako čtete povídky roalda dahla. úskočný, chytlavý a překvapivě v místech hodně emo melodický. tak to jo.
David Marston – Too Late To Cry / dan w doporučil nesmírně inteligentní plničku parketů. tuhle david až z jamajky k tomu báječně naseká vokály a nechá to pěkně dojet přes synťáky.
DEDE – Faultline (Honey Dijon & Tim K Remix) [ft. Ed Droste] / tempo ani řemen tomu nespadne ani v tomhle případě. báječně uhlazená rovňárna, kde si zazpíval taky ed z grizzly bear.
Dorian Concept – Toothbrush / je ráno, vstávat! tuhle vídeňák nasolil nekompromisní dentální kampaň. s takovejma sekačkama nemá zubní plak žádnou šanci. doporučuje 10/10 vodborníků.
Drab Majesty – Long Division / tady speciálně pro stana, páč jeho voblíbenej darkwavovej divňák z kalifornie dnes vydal novou desku. tuhle singl ukáže, že to furt melodicky zraje dál a dál.
Dylan Moon – Song For Jerry / nevim, jestli je to směřovaný přímo na toho našeho jerryho (jistá hitpoška?), ale do studny nahodil rao. nesmírně lehkonohá, ale přesto hluboká písničkařina, u který vám můžou najet třeba sólovky takovýho syda barretta. diamantová věc, jo jo.
Equiknoxx – Brooklyn / tahle americká pětice to regulérně sype okolo dancehallu, hip hopu až k čistě tanečním záležitostem. v tomhle případě jde o lakonickou, až bych řekl chladnokrevnou, rovňárnu.
Florist – Time Is A Dark Feeling / drtivá většina dnešních singlů leze do léta + upbeatu, tak to tady malinko dorovnám. krásná písničkařina o tmě na konci tunelu.
Friendly Fires – Silhouettes / no a pak rovnou bazén. pamatujete na tyhle janky vůbec ještě? prošli jakousi autorskou krizí, ale už je to prej dobrý. v tomhle případě není ani třeba nad něčim přemejšlet.
HTRK – You Know How to Make Me Happy / pěkně josef a festival spectaculare nachytalo tohle australský duo na začátek září do fej… chci říct fuchsu2. pěkně si to poladili s oznámením desky a vydáním novýho singlu. nebránim se. kór když k tomu zrovna venku prší!
Jenny Hval – Ashes to Ashes / norská experimentátorka čím dál tím přístupnější, ale o to ve svých textových vizích děsivější. podvratnej synthpop, nádhernej zpěv a krásná instrumentace. deska brzo!
Lower Dens – I Drive / s důraznejma hookama to rozbíjí taky tahle baltimorská honorace. věštim, že jejich nadcházející deska to tady celý rozbije. aneb tvoje pravá rodina se sestává z lidí, který milujou to všechno, co seš.
Lusine – Not Alone (ft. Jenn Champion) / jeff ze seattlu krotí střízlivě důmyslný elektro, který se tentokrát věnuje technicistní hrozbě civilizace. ta je skvěle ukrytá někde v samym jádru songu.
mabanua – Call on Me (ft. Chara) [Knxwledge Remix] / výtečnej remix, postavenej na nezkrotnej baskytarovejch výbojích, ale kterej zachovává přísně loungovou náladu. ten pokroutil americkej producent, kterej se nebál zasáhnout do japonské preciznosti originálu.
Maria Usbeck – Nostalgia / lekce španělštiny od v ekvádoru narozené, ale v brooklynu žijící zpěvačky a skladatelky. zamlžený, ale určitym způsobem krásně nakoplý. zavzpomínejte si.
Nasty Cherry – What Do You Like In Me / kapela, kterou sestavila popová hvězda charlie xcx. zní vám to trochu strašidelně? tak se nenechte děsit, v tomhle případě jde o skvělej a chytrej retro dreampop.
Perera Elsewhere – Yeah Yeah / sasha mezi berlínem a londýnem to ráda nakombinovaný z čistý elektroniky popu, ale taky rytmický world music. josef doporučuje.
Purple Mountains – Margaritas at the Mall / jeden z nejlepších americkejch písničkářů se po delšim odpočinku vrátil k hudbě. mezitim se prej válel na chalupě a četl si. snad z toho nebude teď moc vystresovanej, protože to dnes vyšlý album je výtečný. rozchodovka jako řemen a prvotřídní songwriting.
Sampa The Great – OMG / se zambie do austrálie a pak už rovnou přes svoji hudbu do celýho světa. už jsme si od týhle rapperky/básnířky/skladatelky jednu skladbu nasazovali. nelze než před zářijovym debutem navázat hned další. rytmický smršť, tradice, ale totálně aktuální až budoucí sound. bum.
serpentwithfeet – Receipts (ft. Ty Dolla $ign) / jeden z největších experimentátorů v rámci současnýho rnb se v tomhle případě nelekl ani docela přímočarý popový balady. neskutečný zpěvy ovlivněný gospelem a unikátní rukopis zůstává.
Sugar’s Campaign – City Pop / další vejlet do japonský kultury nám doporučil nikdo jinej než opět rao. producentský duo si mnohý vypůjčuju z už zavedenýho, ale převádí to do novýho tvaru. strašně chytlavej indie-pop!
The Brand New Heavies & N’Dea Davenport – These Walls / ano, tipujete správně. jedná se o předělávku písničky kendricka lamara touhle jazz-funkovou legendou, kterou produkoval mark ronson. to se vám zrovna takhle v červenci tak hezky poslouchá.
The Ocean Blue – It Takes so Long / no a rovnou navážu další kapelou, která vznikla už v půlce osmdesátek. zkušený kuci tady prověřili svůj dreampopovej kumšt a ty kytary jim znej hrozně příjemně.
Thom Yorke – Not The News / tomáš natočil koncem června vynikající desku anima. přikládám. tumáte krásnej singl a bacha na večerní zprávy.
Tropical Fuck Storm – Paradise / rozmilej wlado se rozhodl tu letní náladu tak trochu zakopat a tak doporučil tady výtečnej psychedelickej rockovej experiment z austrálie. už jsme si je několikrát hráli, deska se blíží, mezitim se ponořte tady do ráje.
Underworld – Listen To Their No / šviháci budou vydávat desku k multimediální instalaci a tady je jeden z nich. vlastně hodně zábavnej a prachsprostě taneční. to beru.
Villagers – Summer’s Song / ničim jinym to ani ukončit nemůžu, no ne? hodně dechů, paraplíčko, klid. to potřebujete. 

české singly

DJ Fatte – About Hip-Hop / zkušenej dj z labelu tynikdy se rozhodl složit poctu klasickýmu hip-hopu v ryze instrumentální formě. ta nostalgie funguje neuvěřitelně. i celý album máme.
Idea – Signal (prod. FVLCRVM) / a hned tady máme stájovýho kolegu, kterej naopak natlačil dost smrtící tempo novym albem a tady singl v produkci pišty to furt drží. banger jako blázen.
Mutanti Hledaj Východisko – Du prát / jsou různý způsoby jak vyznat, či vyhnat lásku. nekontrolovatelný experimentální mutanti to berou přes domácí práce. 
Nano Tone – Let’s Get Digital / nikdy neni pozdě vzdát hold olivii newton-john. carl warvick (znáte z were mute) se do toho pustil se svym novym synthpopovym projektem. 
Piqi Miqi – Good Vibrations / jared tasí nekompromisní letní vibrace. v tomhle případě vopravdu neutečete. to frázování z vás nadělá malinkatý, spokojený kousíčky.
PRIE100R – Utkáni z hmly / bratislavská kapela to rozehrává mimo žánrovou hru. v tomhle případě hodně jazz, elektronický zaklínání, ale hlavně silná písnička. debut přiložen.
The Tchendos – Paranoia střední věk (ft. Tony Ducháček) / ona není jenom vokurková sezóna, ale hlavně wokurkova. v čerstvý tepačce se s garážovym mistrem věnujou strastem ubíhajícího času.

alba

BEDOUINE – Bird Songs of a Killjoy (2019) (indiefolk)\
BLACK KEYS,THE – Let’s Rock (2019) (rock)\
BLOOD ORANGE – Angel’s Pulse (mixtape) (2019) (rnb, soul)\
CASSIUS – Dreems (2019) (electronic, dance)\
CATCHING FLIES – Silver Linings (2019) (electronic)\
CATNAPP – Break (2019) (electronic, glitch)\
CFCF – Liquid Colours (2019) (ambient)\
DJ FATTE – No Words Needed (2019) (instrumental hip-hop)\
DRAB MAJESTY – Modern Mirror (2019) (synthwave, kytary)\
DUCKTAILS – Watercolors (2019) (kytary)\
EVOLET – Evolet (2019) (pisnickarina, kytary)\
GIBBS,FREDDIE & MADLIB – Bandana (2019) (rap)\
HOOP,JESCA – STONECHILD (2019) (indiefolk)\
KHRUANGBIN – Hasta El Cielo (2019) (psychedelic, groove)\
MEETSYSTEEM – Geen Signaal (2019) (weird pop)\
MEGA BOG – Dolphine (2019) (alternative, pisnicky)\
MOODYMANN – SINNER (2019) (electronic)\
MOR AIR – Life Behind Glass (2019) (electronic, ambient)\
NAZAMBA – Nazamba (2019) (reggae, dub)\
NEW ORDER – (No,12k,Lg,17Mif) New Order + Liam Gillick So it goes.. (2019) (live)\
NEW ROME – New Rome (2019) (electronic)\
NIGHT MOVES – Can You Really Find Me (2019) (kytary)\
PEGGY GOU – DJ-Kicks (2019) (set)\
PRIE100R – 292 (2019) (electronic, pisnicky)\
PURPLE MOUNTAINS – Purple Mountains (2019) (indiefolk, country)\
SOFT CAVALRY,THE – The Soft Cavalry (2019) (indierock)\
SPECIAL REQUEST – Bedroom Tapes (2019) (electronic, techno)\
TUNNG – This Is…Tunng – Magpie Bites and Other Cuts (2019) (best of, folkotronica)\
TYCHO – Weather (2019) (electronica, synthpop)\
VARIOUS – Stranger Things 3 OST (2019)\
VILLAIN,CARMEN – Both Lines Will Be Blue (2019) (electronic, ambient)\
YORKE,THOM – ANIMA (2019) (electronic)\

Comments

comments

Vyhledat