Česká televize spouští nové mobilní iVysílání od Ackee

Ackee
Ackee

Česká televize vydala nové mobilní aplikace pro svůj online videoarchiv iVysílání. Ty vznikly ve spolupráci s vývojářskou firmou Ackee, která v minulém roce zvítězila v otevřeném výběrovém řízení. Nové aplikace přináší divákům nejsledovanější televizní stanice lepší uživatelský zážitek a umožňují veřejnoprávní instituci oslovit širší publikum díky moderním technologiím.

Vývoj mobilních aplikací pro novou videoplatformu je součástí plánu ČT kompletně modernizovat službu iVysílání a prostřednictvím těchto komunikačních a distribučních kanálů se více přiblížit publiku. Nové aplikace od Ackee nahrazují stávající aplikace pro Android a iOS, které byly již technologicky zastaralé a uživatelsky nepřívětivé, což se negativně odráželo také na spokojenosti diváků.

“Česká televize dělá výbornou službu pro veřejnost a má nezastupitelnou roli v naší demokracii. Spolupracovat s takovou institucí je pro nás čest. Věřím, že naše aplikace přinesou divákům moderní prostředek, jak sledovat spolehlivé a aktuální informace,” komentuje CEO a spoluzakladatel Ackee Martin Půlpitel. Agentura, kterou si pro vývoj aplikace vybral i německý Bundestag, se uchází pouze o několik vybraných veřejných zakázek ročně a primárně pracuje pro své B2B klienty.

Nový internetový archiv pořadů z programu ČT1, ČT2, ČT24, ČT sport, ČT 😀 a ČT art nabízí živé vysílání, výběry nejsledovanějších videí, umožňuje pohodlně vyhledávat podle názvu, žánru nebo data vysílání, streamovat a zrcadlit vybraný obsah skrze AirPlay či Chromecast. Díky vývojářům, kteří se při vývoji drželi zásad WCAG, je navíc aplikace přívětivá i pro uživatele se zrakovým a sluchovým handicapem.

“Naším cílem bylo poskytnout uživatelům maximální komfort při procházení archivu ČT a sledování obsahu online. Na základě zpětné vazby ke stávajícím aplikacím jsme se mimo jiné zaměřili na maximální využití nativních prvků při přehrávání videa,” přibližuje Jan Mísař z Ackee, jehož tým měl na starosti vývoj aplikací pro iOS. “Správně použitý nativní přehrávač dokáže oproti předchozímu řešení nabídnout například pohodlnější práci s časovou osou nebo funkci obraz v obraze napříč celým systémem, a zásadně tak zlepšit uživatelskou zkušenost,” dodává.

 

Comments

comments

Vyhledat