Jarní Velký knižní čtvrtek zve na autorská čtení a autogramiády

foto: pořadatel akce
foto: pořadatel akce

Jubilejní 15. Velký knižní čtvrtek 14. března obohatí nabídku nových titulů o 15 knih domácích i zahraničních autorů, z nichž někteří se osobně setkají se čtenáři! Stane se tak v rámci atraktivního doprovodného programu Velkého knižního čtvrtku 14. března v Uměleckoprůmyslovém museu v Praze, 21. března v Knihovně Jiřího Mahena v Brně a 28. března poprvé také ve Studijní a vědecké knihovně v Hradci Králové.

Na programu jsou autorská čtení, besedy a autogramiády. Pořadem bude tradičně v Praze i Brně provázet Petr Vizina. Začátek je vždy v 17 hodin, vstup zdarma! Účast přislíbili: MUDr. Marek Hilšer, spisovatelé Lenka Horňáková-Civade, Vítězslav Kremlík, René Nekuda, Pavol Rankov, diplomatka a nositelka jména starých šlechtických rodů Zita Pallavicini a africký spisovatel s českými kořeny Obonete S. Ubam. Jejich knihy si můžete zakoupit na místě se slevou 20 % a hned si je nechat podepsat.

Informace o Velkém knižním čtvrtku a jednotlivých titulech z exkluzivní kolekce najdete na webových stránkách velkyctvrtek.cz

Více o autorech:
MAREK HILŠER, lékař, vysokoškolský pedagog, vědec, občanský aktivista a politik. Vystudoval mezinárodní vztahy a medicínu na Univerzitě Karlově. Od roku 2007 působí na její 1. lékařské fakultě jako vyučující a vědecký pracovník. Kandidoval v prezidentských volbách 2018, kde v prvním kole získal téměř půl milionu hlasů.

LENKA HORŇÁKOVÁ-CIVADE  se narodila a vyrůstala v Prostějově, v Praze vystudovala VŠE a začala se studiem na FF UK. To už bylo po sametové revoluci, kdy se otevíral nový svět a nové obzory – před dokončením studií dala přednost cestování, které se jí stalo osudným: setkala se se svým budoucím manželem a usadila se na jihu Francie. Na pařížské Sorbonně vystudovala výtvarné umění, kterému se věnuje aktivně. S vlastí i rodným jazykem zůstala ve spojení – česky vyšly její knihy Provence jako sen, Lanýže a Pohlednice z kavárny. Zásadní změnu přinesl román Marie a Magdalény, který byl oceněn Prix Renaudot des Lycéens a několika dalšími francouzskými literárními cenami. Grófka je autorčiným dalším francouzsky psaným románem s tématem vztahujícím se k Čechám – i tentokrát je osou románu vztah člověka ke svobodě a jeho místo na Zemi.

VÍTĚZSLAV KREMLÍK se narodil v Náchodě, vystudoval anglickou filologii a historii na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci a dnes pracuje jako pedagog a překladatel. Vlivem klimatických změn na lidské dějiny se zabývá už téměř dvacet let. Zúčastnil se klimatické konference OSN v Kodani v roce 2009 a po aféře Climategate založil stránky Klimaskeptik.cz. Je ženatý, žije v Praze a v současné době je doktorandem na Univerzitě Karlově, kde se věnuje sociologii post normální vědy. K jeho koníčkům patří šachy, turistika a sci-fi seriály.

RENÉ NEKUDA, editor, novinář a lektor tvůrčího psaní, vystudoval Literární akademii v Praze, absolvoval odbornou stáž na Chapman University v Los Angeles. Vede přednášky o svých cestách, píše povídky a divadelní hry, věnuje se dobrovolnickým aktivitám. Je autorem bestselleru Kreativní zápisník a stojí také za projektem Hakuna Matata.

PAVOL RANKOV patří k nejvýznamnějším slovenským spisovatelům střední generace. Vydal sbírky povídek S odstupom času, My a oni / Oni a my, V tesnej blízkosti a Na druhej strane.  V roce 1995 se stal laureátem Ceny Ivana Kraska. Za román Stalo se prvního září obdržel Cenu Evropské unie za literaturu a Cenu čtenářů v soutěži Anasoft Litera. Na jaře roku 2010 uvedlo Slovenské národné divadlo v Bratislavě dramatizaci tohoto románu. Dále vydal romány Matky, Svätý mäsiar zo Šamorína a Miesta, čo nie sú na mape.

ZITA PALLAVICINI pochází ze slavných šlechtických rodů monarchie, titul markraběnky zdědila po svém otci z rodu Pallavicini. Část dětství prožila v Čechách, kam se ráda vrací. Absolvovala státní baletní konzervatoř v Budapešti, ale po pádu z koně byla nucena se kariéry baletky vzdát. Za svůj domov považuje i Maďarsko a Rakousko. Plynule mluví šesti jazyky a nejlépe se cítí za kamerou a na jevišti. Psát začala už v dětství a vždy si vedla deník, avšak v různých jazycích. V současné době byla jmenována maďarským ministerstvem pro evropské záležitosti politickou poradkyní pro koordinaci Visegrádské čtyřky a Rakouska. Má dvě děti a jejím největším hobby jsou stále koně.

OBONETE S. UBAM se narodil české matce a nigerijskému otci. Vyrůstal s matkou a otčímem v Bruntále a v patnácti letech odjel poprvé do Nigérie, aby blíže poznal svého otce, generála policie. Po návratu do České republiky odmaturoval a nastoupil na Vojenskou akademii ve Vyškově. Po ukončení vojenské kariéry se stal spoluzakladatelem Ligy etnických menšin ČR, později vystudoval práva, působil na několika manažerských postech. Po úmrtí svého otce se odstěhoval do Nigérie, kde převzal vedení rodinné firmy. Za přínos k rozvoji nigerijského kmene Annang mu byl udělen tradiční šlechtický titul. Po sedmi letech strávených v Africe přesídlil do Španělska, kde založil realitní kancelář.

Comments

comments

Vyhledat