Knižní tip: Posvátná místa světa

foto: nakladatelství 65. pole
foto: nakladatelství 65. pole

Má v dnešní době ještě vůbec cenu psaní průvodců – v době internetu, kde je všechno, včetně map a fotografií, díky nimž se můžeme „procházet“ místy, která jsou vzdálená stovky či tisíce kilometrů? Ano, má, a to v případě, kdy jde o osobitý způsob podání – kdy je stejně podstatné, ne-li podstatnější, kdo nám o tom kterém místě vypráví. 

V případě knihy Posvátná místa světa od cestovatelky a novinářky Sarah Baxterové, již vydává nakladatelství 65. pole, se to skutečně podařilo. Autorka zve čtenáře na cestu kolem světa, na které navštíví nejposvátnější místa naší planety, uctívaná po staletí našimi předky. Jsou to místa plná energie, která mají schopnost proniknout hluboko do duše, místa, která vyvolávají otázky nad smyslem lidské existence, místa, která inspirují k ponoření se do nitra sebe sama..

Mezi klady této ojedinělé knihy nepatří jen čtivost a nádherné ilustrace, ale také autentičnost vyprávění uvedených v knize. Kniha je dotažena i umírněnou grafikou, která v kombinaci s jemnými ilustracemi vytváří malé umělecké dílo. Celkově působí sympaticky i jako „objekt.“ Přečtení knihy dává rovněž čtenáři možnost proniknout do celé řady náboženství a vyznání, bez ohledu na vlastní víru..

Sarah Baxterová: Posvátná místa světa (anotace) 
Bohatě ilustrovaná kniha přibližuje mimořádná spirituální místa světa. Objevte krásná, pozoruhodná, po věky uctívaná místa, která jsou balzámem pro mysl a živou vodou pro duši – od nádherných soch na tichomořském Velikonočním ostrově po středověkou pouť do Santiaga de Compostela. 

Cestovatelka a novinářka Sarah Baxterová vám představí možné cíle cest, které slibují silné zážitky – ať už jde o místa, kde přírodní krásu prostupuje duchovnost, nebo lidmi zbudované svatyně. Příběhy úchvatných scenérií a svatých měst doprovázejí působivá a inspirativní vyprávění návštěvníků. Klid a vnitřní sílu jednotlivých posvátných míst světa přibližují krásné ilustrace.

Sarah Baxterová      
Vyrůstala v anglickém Norfolku a dnes žije v Bathu. Díky své vášni pro cestování a pobyt pod širým nebem projela Asii, Austrálii, Nový Zéland a Spojené státy, a nakonec se rozhodla pro kariéru spisovatelky. Více než deset let působila jako redaktorka časopisu Wanderlust, bible nezávisle smýšlejících cestovatelů, a o cestování psala pro celou škálu různých dalších publikací, včetně deníků The Guardian, The Telegraph a The Independent. Přispěla do více než desítky průvodců Lonely Planet a je autorkou knihy A History of the World in 500 Walks (Dějiny světa v 500 vycházkách) a A History of the World in 500 Railway Journeys (Dějiny světa v 500 cestách po železnici). 

Manželé Harry a Zanna Goldhawkovi     
Tvoří své ilustrace v krásné přímořské chatě v Cornwallu. Kromě ilustrování knih také vedou vlastní internetový obchod Papio Press, pro který vyrábějí ilustrované tisky a dárky.

Comments

comments

Vyhledat